Finančné zdravie - zoznam článkov

Aplikácia FiLiP – Financial Life Planner

Swiss Life Select Slovensko spustilo túto aplikáciu v pilotnom režime v roku 2020. Už teraz ponúka veľmi veľa funkcionalít, ktoré pomáhajú klientom pri manažovaní osobných financií a ponúkajú dokonalý prehľad o ich majetku. A nielen to. Nájdete tam toho oveľa viac.

Vaše finančné správanie ovplyvňuje nielen veľkosť vášho majetku, ale aj vaše zdravie

Vaše finančné správanie má, samozrejme, priamy vplyv na veľkosť vášho majetku. Pokiaľ zdravo hospodárite so svojimi peniazmi, svoj majetok si v čase postupne budujete a zveľaďujete. Vedeli ste však, že vaše finančné správanie a dokonca aj veľkosť vášho majetku majú vplyv aj na vaše zdravie?

Chcete zistiť, aký ste bohatý? Je to jednoduché

Každý z nás má inú definíciu stavu, kedy sa cíti byť bohatý. Niekto sa považuje za bohatého, pretože žije v krásnom dome v dobrej lokalite a pravidelne mu finančné možnosti dovolia cestovať po svete. Iný človek považuje za bohatého niekoho, kto sa značkovo oblieka a jazdí v drahom aute.

Pravidlo bohatých: Vždy zaplaťte najskôr sebe

To, že rozumiete svojim financiám a viete ako finančne plánovať je výborným predpokladom úspechu pre dosiahnutie dobrého finančného zdravia bez finančných obáv. Rovnako dôležitá ako teória je však aktivita – teda to, aby ste váš plán hospodárenia aj naozaj realizovali. Prečítajte si tipy, ktoré vám jeho realizáciu uľahčia.

Plán, ako prevziať kontrolu nad svojím hospodárením s peniazmi

Zistili ste, aký ste bohatý a ako viete finančne hospodáriť - teda či na konci mesiaca pravidelne mávate buď finančný prebytok (zarobíte viac, ako miniete), finančný deficit (zarobíte menej, ako miniete) alebo vyrovnaný rozpočet (miniete toľko, koľko zarobíte). Čo teraz ďalej? Nastavte si plán svojho budúceho hospodárenia s peniazmi.

Chcete zistiť, ako ste na tom finančne?

Rozhodli ste sa, že chcete mať svoje financie pod kontrolou? Úplne prvým krokom na ceste za dosiahnutím finančného zdravia a dosiahnutia kontroly nad svojimi peniazmi je zistiť, ako na tom finančne ste teraz v tejto chvíli.

Prevezmite kontrolu nad svojimi peniazmi

To, že dokážete veľa zarobiť, nestačí na to, aby ste boli finančne v pohode. Fakt, že zarobíte veľa peňazí, je síce výborným predpokladom k tomu, aby ste mohli budovať svoj majetok a taktiež svoje finančné zdravie, ale nestačí.

Kalkulačka finančného zdravia. Máte finančnú pohodu alebo finančný stres?

Stretli ste sa aj Vy s názorom, že ak ľudia veľa zarábajú, musia určite pociťovať finančnú pohodu? Často to ale takto nie je a mnohí ľudia s vyššími zárobkami môžu pociťovať omnoho väčší finančný stres v porovnaní s ľuďmi, ktorí zarábajú menej. Dôležitejšie ako to, koľko zarobíte, totiž je, ako s peniazmi narábate.

Finančný stres. Ako sa ho môžete zbaviť?

Starostlivosť o svoje financie a ich udržiavanie v dobrej kondícii je rovnako dôležité ako starostlivosť o svoje fyzické a duševné zdravie. Ak nemáte svoje financie pevne v rukách, vedome či podvedome začnete pociťovať tzv. finančný stres. Čo je finančný stres? Ako vzniká? Čo nám spôsobuje? Ako ste na tom s finančným stresom Vy?

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?