Blog

Mimoriadne splátky hypotéky? V žiadnom prípade

Mnoho ľudí sa ženie do mimoriadnych splátok hypotéky, aby ju splatili čo najskôr. Momentálne úrokové sadzby sú nižšie ako je úroveň inflácie. Ak máte hypotéku, tak pokračujte v čítaní. Ponúkam návod, ako ušetriť peniaze na hypotéke.

20.06.2021 Kategória: hypotéky Otvoriť

Vaše finančné správanie ovplyvňuje nielen veľkosť vášho majetku, ale aj vaše zdravie

Vaše finančné správanie má, samozrejme, priamy vplyv na veľkosť vášho majetku. Pokiaľ zdravo hospodárite so svojimi peniazmi, svoj majetok si v čase postupne budujete a zveľaďujete. Vedeli ste však, že vaše finančné správanie a dokonca aj veľkosť vášho majetku majú vplyv aj na vaše zdravie?

15.06.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Chcete zistiť, aký ste bohatý? Je to jednoduché

Každý z nás má inú definíciu stavu, kedy sa cíti byť bohatý. Niekto sa považuje za bohatého, pretože žije v krásnom dome v dobrej lokalite a pravidelne mu finančné možnosti dovolia cestovať po svete. Iný človek považuje za bohatého niekoho, kto sa značkovo oblieka a jazdí v drahom aute.

08.06.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Pravidlo bohatých: Vždy zaplaťte najskôr sebe

To, že rozumiete svojim financiám a viete ako finančne plánovať je výborným predpokladom úspechu pre dosiahnutie dobrého finančného zdravia bez finančných obáv. Rovnako dôležitá ako teória je však aktivita – teda to, aby ste váš plán hospodárenia aj naozaj realizovali. Prečítajte si tipy, ktoré vám jeho realizáciu uľahčia.

01.06.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Plán, ako prevziať kontrolu nad svojím hospodárením s peniazmi

Zistili ste, aký ste bohatý a ako viete finančne hospodáriť - teda či na konci mesiaca pravidelne mávate buď finančný prebytok (zarobíte viac, ako miniete), finančný deficit (zarobíte menej, ako miniete) alebo vyrovnaný rozpočet (miniete toľko, koľko zarobíte). Čo teraz ďalej? Nastavte si plán svojho budúceho hospodárenia s peniazmi.

25.05.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Chcete zistiť, ako ste na tom finančne?

Rozhodli ste sa, že chcete mať svoje financie pod kontrolou? Úplne prvým krokom na ceste za dosiahnutím finančného zdravia a dosiahnutia kontroly nad svojimi peniazmi je zistiť, ako na tom finančne ste teraz v tejto chvíli.

18.05.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Prevezmite kontrolu nad svojimi peniazmi

To, že dokážete veľa zarobiť, nestačí na to, aby ste boli finančne v pohode. Fakt, že zarobíte veľa peňazí, je síce výborným predpokladom k tomu, aby ste mohli budovať svoj majetok a taktiež svoje finančné zdravie, ale nestačí.

11.05.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Ako nás voľba krátkej doby splatnosti hypotéky pripravuje o peniaze?

Máme tu pre Vás prvú časť exkluzívnej série článkov o najväčších chybách pri hypotékach. Akých chýb sa zvyknú ľudia najčastejšie dopúšťať pri nastavení a následnej správe hypotekárneho úveru? Ak máte záujem získať informácie, ktoré Vám ušetria desaťtisíce EUR, čítajte ďalej. Dnes si povieme o optimálnom nastavení doby splatnosti hypotéky.

25.04.2021 Kategória: hypotéky Otvoriť

Kalkulačka finančného zdravia. Máte finančnú pohodu alebo finančný stres?

Stretli ste sa aj Vy s názorom, že ak ľudia veľa zarábajú, musia určite pociťovať finančnú pohodu? Často to ale takto nie je a mnohí ľudia s vyššími zárobkami môžu pociťovať omnoho väčší finančný stres v porovnaní s ľuďmi, ktorí zarábajú menej. Dôležitejšie ako to, koľko zarobíte, totiž je, ako s peniazmi narábate.

15.04.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Hľadám nového kolegu na podporu obchodu

Hľadám človeka, ktorý je dôležitou súčasťou celého obchodného procesu. Dokáže kvalitne komunikovať, je zodpovedný a musí zapadnúť do našej firemnej kultúry. Bude sa starať v prvom rade o mojich klientov.

26.03.2021 Kategória: finančné poradenstvo Otvoriť

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?