Blog

Poistenie finančnej straty: Čo je GAP poistenie a ako funguje v praxi?

Keď vám ukradnú auto, alebo dôjde k totálke, je to nešťastie samo o sebe. Posledná vec, ktorú by ste v tej chvíli chceli počuť, je, že dlhujete viac na pôžičke na auto, ako je samotná hodnota auta. Havarijné poistenie určite pomôže, no stále môže vzniknúť rozdiel medzi výškou vášho dlhu a výškou poistného krytia z havarijného poistenia.

24.03.2024 Kategória: poistenie auta Otvoriť

Ako na poistenie auta a motorových vozidiel: PZP, havarijné poistenie, GAP poistenie

Povinné zmluvné poistenie je nevyhnutnosť, ktorá čaká každého majiteľa auta. Či kupujete nové auto alebo jazdené, komunikácia s poisťovňou vás neminie. Našťastie, dnes už nemusíte fyzicky navštíviť kamennú pobočku poisťovne, všetko dokážete zariadiť online cez internet. Stačí si len urobiť malý prieskum a vybrať si poisťovaciu spoločnosť, ktorá ponúka najlepšie podmienky.

13.03.2024 Kategória: poistenie auta Otvoriť

Prečo je cena za životné poistenie pre každého rozdielna?

Hoci cena zohráva kľúčovú rolu pri výbere životného poistenia, nemala by byť jediným rozhodujúcim faktorom. Finálna suma môže byť odlišná od tej, ktorú nájdete na stránkach poisťovní, pretože sa odvíja od mnohých premenných. Viac o tom, čo presne ovplyvňuje cenu poistenia a ako ju môžete ovplyvniť, sa dozviete v tomto článku.

15.02.2024 Kategória: životné poistenie Otvoriť

12 chýb, ktoré robíme pri životnom poistení najčastejšie

Otázka životného poistenia podpisom zmluvy nekončí. V praxi sa stretávam so situáciou, keď majú ľudia uzavretú poistku, ktorá vôbec nerieši ich aktuálnu situáciu. V článku som zhrnul najčastejšie chyby pri životnom poistení a pridal som k nim rady, ako sa s nimi vysporiadať.

08.02.2024 Kategória: životné poistenie Otvoriť

Živnosť alebo s.r.o.? Čo je lepšie pre malého podnikateľa v roku 2024?

Komu sa oplatí mať živnosť a komu radšej s.r.o.? Túto dilemu rieši väčšina malých podnikateľov. Riešia to moji kolegovia finanční poradcovia a riešia to naši klienti, ktorí podnikajú. Podľa čoho si vybrať?

06.02.2024 Kategória: finančné poradenstvo Otvoriť

Rizikové životné poistenie – čo to je, kedy po ňom siahnuť a kedy využiť kapitálové životné poistenie?

Uvažujete o založení životného poistenia? Nie je poistenie ako poistenie. Pred podpisom zmluvy by ste mali poznať nielen ponuky od poisťovní, ale i rozdiely medzi druhmi poistení. V praxi sa stretávam s tým, že ľudia častejšie používajú kapitálové a investičné životné poistenie ako „sporenie“, než rizikové životné poistenie na kvalitné poistné krytie.

21.01.2024 Kategória: životné poistenie Otvoriť

Príspevok na hypotéku – kto ho naozaj dostane?

Príspevok na hypotéku môžete využiť od začiatku roka 2024. Dotované hypotéky spomínali viacerí politici v predvolebnej kampani a pred koncom roka to nakoniec schválili. Na jednej strane sa príspevok na hypotéku stal realitou, no na druhej strane možno polovica ľudí ho nezíska kvôli jednej podmienke.

14.01.2024 Kategória: hypotéky Otvoriť

Životné poistenie pre deti – porovnanie poistiek pre rok 2024

Hľadáte to najlepšie životné poistenie pre deti? V článku sa pozrieme na aktuálnu ponuku poisťovní, možnosti pripoistení a ceny poistného. Povieme si, ako vybrať to najvhodnejšie životné poistenie a prečo sa životné poistenie pre deti nemusí vyplatiť.

04.01.2024 Kategória: životné poistenie Otvoriť

Výpoveď životného poistenia: Ako na ňu + vzor dokumentu

Rozhodli ste sa ukončiť životné poistenie? Pred tým, než vyplníte žiadosť o ukončenie životného poistenia, si dobre naštudujte aj ďalšie podmienky – lehoty a poplatky. Ak si nedáte pozor a výpoveď nepodáte v správnom čase, môže sa stať, že platbu za životnú poistku budete platiť dlhšie, než ste plánovali.

09.11.2023 Kategória: životné poistenie Otvoriť

Chcete účet bez poplatku? Pozrite si podmienky, ktoré musíte splniť v roku 2024

Platíte za účet v banke každý mesiac vysoké poplatky? Robí to väčšina Slovákov a banky sa tomu tešia. Viete o tom, že ho možno aj vy môžete mať úplne bez poplatku? Prečítajte si podmienky ako získať účet v banke bez zbytočných poplatkov.

20.08.2023 Kategória: investovanie Otvoriť

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?