Blog

Chcete účet bez poplatku? Pozrite si podmienky, ktoré musíte splniť v roku 2023

Platíte za účet v banke každý mesiac vysoké poplatky? Robí to väčšina Slovákov a banky sa tomu tešia. Viete o tom, že ho možno aj vy môžete mať úplne bez poplatku? Prečítajte si podmienky ako získať účet v banke bez zbytočných poplatkov.

20.08.2023 Kategória: investovanie Otvoriť

Ako na životné poistenie v roku 2023, aby slúžilo vám a nie iba poisťovni

Životné poistenie môže slúžiť aj vám a môže slúžiť len poisťovni. Práve preto nie je jedno, aké životné poistenie máte uzatvorené a ako ho máte nastavené. Je veľmi podstatné, aby ste si dali záležať hlavne pri výbere životného poistenia a jeho vhodnom nastavení.

22.03.2023 Kategória: životné poistenie Otvoriť

Video: Vysoká inflácia, jej vplyv na finančné trhy, nehnuteľnosti a osobné financie

Vysoká inflácia priniesla so sebou kopec zmien - nárast úrokov na hypotékach, poklesy na trhoch, začiatok poklesu cien nehnuteľnosti a tiež nám zdraželi nákupy. Aj napriek tomu je rok 2023 plný príležitostí. O tom, ale aj o iných veciach, hovorím v aktuálnom videokomentári.

10.02.2023 Kategória: finančné poradenstvo Otvoriť

Hľadám špecialistu na podporu obchodu

Hľadám človeka, ktorý je dôležitou súčasťou celého obchodného procesu. Dokáže kvalitne komunikovať, je zodpovedný a musí zapadnúť do našej firemnej kultúry. Bude sa starať v prvom rade o mojich klientov.

02.02.2023 Kategória: finančné poradenstvo Otvoriť

Ako si vybrať a nastaviť poistenie nehnuteľnosti

Vlastníte nehnuteľnosť? Akú má hodnotu? Ako máte nastavené poistenie nehnuteľnosti? Kedy ste ho naposledy aktualizovali? Aj napriek tomu, že poistenie nehnuteľnosti má takmer každý, kto vlastní nehnuteľnosť, tak iba niektorí ľudia si ho pravidelne aktualizujú. A pritom vôbec nie je jedno, ako ho máte nastavené.

23.01.2023 Kategória: poistenie nehnuteľnosti Otvoriť

Kde investujú finanční poradcovia a čo odporúčajú svojim klientom?

Ako finančný sprostredkovateľ pracujem už viac ako 16 rokov. ETF a podielové fondy používam pri svojej práci takmer každý deň nielen u klientov, ale aj pri mojich vlastných investíciách. Môžu moje investície do podielových fondov ovplyvniť aj peniaze mojich klientov? V čom sa líšia a v čom sú rovnaké?

30.09.2021 Kategória: investovanie Otvoriť

Refinancovanie hypotéky – ktoré banky preplatia poplatok za predčasné splatenie?

Refinancovanie hypotéky sa neoplatí vždy. Dôvodom je poplatok za predčasné splatenie mimo výročia fixácie. Niektoré banky pri refinancovaní hypotéky ešte stále preplácajú poplatok za predčasné splatenie pôvodnej hypotéky. Prečítajte si, o ktoré banky ide a aké sú podmienky.

24.09.2021 Kategória: hypotéky Otvoriť

Ako si môžete znížiť úrok na existujúcej hypotéke

Úroky na nových hypotékach sú nižšie ako úroky na hypotékach z minulosti. Bankám tento stav vyhovuje. Čím máte vyšší úrok na svojej hypotéke, tým viac môže banka zarobiť. Kto sa neozve, tak na starej hypotéke platí viac, aj keď nemusí. Ako si môžete znížiť úrok na existujúcej hypotéke?

23.09.2021 Kategória: hypotéky Otvoriť

Prípad z praxe: Ako sme klientke ušetrili na hypotéke 3.188 €

Máte úrokovú sadzbu na svojej hypotéke vo výške okolo 1% p.a? Alebo dokonca viac? Prečítajte si prípad z našej praxe o tom, ako sme klientke Martine počas leta 2021 ušetrili sumu 3.187,62 eur. Možno vás tento príbeh inšpiruje a vy sami, vďaka optimalizácii svojich finančných produktov, ušetríte na poplatkoch, ktoré platíte finančným inštitúciám.

30.08.2021 Kategória: hypotéky Otvoriť

Aplikácia FiLiP – Financial Life Planner

Swiss Life Select Slovensko spustilo túto aplikáciu v pilotnom režime v roku 2020. Už teraz ponúka veľmi veľa funkcionalít, ktoré pomáhajú klientom pri manažovaní osobných financií a ponúkajú dokonalý prehľad o ich majetku. A nielen to. Nájdete tam toho oveľa viac.

25.08.2021 Kategória: finančné poradenstvo Otvoriť

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?