Blog

Kde investujú finanční poradcovia a čo odporúčajú svojim klientom?

Ako finančný sprostredkovateľ pracujem už viac ako 16 rokov. ETF a podielové fondy používam pri svojej práci takmer každý deň nielen u klientov, ale aj pri mojich vlastných investíciách. Môžu moje investície do podielových fondov ovplyvniť aj peniaze mojich klientov? V čom sa líšia a v čom sú rovnaké?

30.09.2021 Kategória: investovanie Otvoriť

Refinancovanie hypotéky – ktoré banky preplatia poplatok za predčasné splatenie?

Refinancovanie hypotéky sa neoplatí vždy. Dôvodom je poplatok za predčasné splatenie mimo výročia fixácie. Niektoré banky pri refinancovaní hypotéky ešte stále preplácajú poplatok za predčasné splatenie pôvodnej hypotéky. Prečítajte si, o ktoré banky ide a aké sú podmienky.

24.09.2021 Kategória: hypotéky Otvoriť

Ako si môžete znížiť úrok na existujúcej hypotéke

Úroky na nových hypotékach sú nižšie ako úroky na hypotékach z minulosti. Bankám tento stav vyhovuje. Čím máte vyšší úrok na svojej hypotéke, tým viac môže banka zarobiť. Kto sa neozve, tak na starej hypotéke platí viac, aj keď nemusí. Ako si môžete znížiť úrok na existujúcej hypotéke?

23.09.2021 Kategória: hypotéky Otvoriť

Prípad z praxe: Ako sme klientke ušetrili na hypotéke 3.188 €

Máte úrokovú sadzbu na svojej hypotéke vo výške okolo 1% p.a? Alebo dokonca viac? Prečítajte si prípad z našej praxe o tom, ako sme klientke Martine počas leta 2021 ušetrili sumu 3.187,62 eur. Možno vás tento príbeh inšpiruje a vy sami, vďaka optimalizácii svojich finančných produktov, ušetríte na poplatkoch, ktoré platíte finančným inštitúciám.

30.08.2021 Kategória: hypotéky Otvoriť

Aplikácia FiLiP – Financial Life Planner

Swiss Life Select Slovensko spustilo túto aplikáciu v pilotnom režime v roku 2020. Už teraz ponúka veľmi veľa funkcionalít, ktoré pomáhajú klientom pri manažovaní osobných financií a ponúkajú dokonalý prehľad o ich majetku. A nielen to. Nájdete tam toho oveľa viac.

25.08.2021 Kategória: finančné poradenstvo Otvoriť

Mimoriadne splátky hypotéky? V žiadnom prípade

Mnoho ľudí sa ženie do mimoriadnych splátok hypotéky, aby ju splatili čo najskôr. Momentálne úrokové sadzby sú nižšie ako je úroveň inflácie. Ak máte hypotéku, tak pokračujte v čítaní. Ponúkam návod, ako ušetriť peniaze na hypotéke.

20.06.2021 Kategória: hypotéky Otvoriť

Vaše finančné správanie ovplyvňuje nielen veľkosť vášho majetku, ale aj vaše zdravie

Vaše finančné správanie má, samozrejme, priamy vplyv na veľkosť vášho majetku. Pokiaľ zdravo hospodárite so svojimi peniazmi, svoj majetok si v čase postupne budujete a zveľaďujete. Vedeli ste však, že vaše finančné správanie a dokonca aj veľkosť vášho majetku majú vplyv aj na vaše zdravie?

15.06.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Chcete zistiť, aký ste bohatý? Je to jednoduché

Každý z nás má inú definíciu stavu, kedy sa cíti byť bohatý. Niekto sa považuje za bohatého, pretože žije v krásnom dome v dobrej lokalite a pravidelne mu finančné možnosti dovolia cestovať po svete. Iný človek považuje za bohatého niekoho, kto sa značkovo oblieka a jazdí v drahom aute.

08.06.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Pravidlo bohatých: Vždy zaplaťte najskôr sebe

To, že rozumiete svojim financiám a viete ako finančne plánovať je výborným predpokladom úspechu pre dosiahnutie dobrého finančného zdravia bez finančných obáv. Rovnako dôležitá ako teória je však aktivita – teda to, aby ste váš plán hospodárenia aj naozaj realizovali. Prečítajte si tipy, ktoré vám jeho realizáciu uľahčia.

01.06.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Plán, ako prevziať kontrolu nad svojím hospodárením s peniazmi

Zistili ste, aký ste bohatý a ako viete finančne hospodáriť - teda či na konci mesiaca pravidelne mávate buď finančný prebytok (zarobíte viac, ako miniete), finančný deficit (zarobíte menej, ako miniete) alebo vyrovnaný rozpočet (miniete toľko, koľko zarobíte). Čo teraz ďalej? Nastavte si plán svojho budúceho hospodárenia s peniazmi.

25.05.2021 Kategória: finančné zdravie Otvoriť

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?