Hypotéka pre mladých - zoznam článkov
Ako si môžete znížiť mesačnú splátku hypotéky v čase krízy
Zníženie mesačnej splátky na hypotéke vám uvoľní rodinný rozpočet. Pre niekoho je to nevyhnutný krok a pre niekoho možno len preventívne opatrenie. Riešiť to môže dávať zmysel aj vtedy, ak peniaze nepotrebujete. Usporené peniaze môžete použiť napríklad aj na budovanie finančnej rezervy.
Daňový bonus na zaplatené úroky z hypotéky v roku 2019
Daňový bonus na zaplatené úroky nahrádza štátny príspevok pre mladých, ktorý je známy z minulosti. Daňový bonus nie je taký výhodný, ako bolo zvýhodnenie hypoték v minulosti, ale je vždy lepší ako žiadny príspevok. Reálne môžete ušetriť 2.000 EUR za 5 rokov. Ako ho môžete získať?
Štátny príspevok pre mladých od 1.1.2019 – čo by ste mali vedieť, ak ho chcete získať
Štátny príspevok pre mladých sa ešte v minulom roku zmenil na daňový bonus na zaplatené úroky. Podmienky na jeho získanie v roku 2019 zostávajú nezmenené. Od 1.1.2019 však dochádza k zmene maximálneho príjmu na jeho získanie.
Štátny príspevok pre mladých od 1.1. 2018 prejde zásadnými zmenami
Štátny príspevok pre mladých sa od roku 2018 radikálne zmení. Hypotéky pre mladých a pravidlá, na ktoré sme boli zvyknutí, sa podstatne zmenia. Kto získa viac? Štát, banky alebo mladí ľudia?
Štátny príspevok pre mladých od 1.10.2017 získa viac ľudí ako doteraz
Štátny príspevok pre mladých získa od 1.10.2017 o niečo viac ľudí a to vďaka navýšeniu príjmovej hranice. Ak vám štátny príspevok len tesne nevychádzal, tak je možné, že od 1. októbra podmienky budete spĺňať.
Štátny príspevok pre mladých od 1.7.2017 – zvýhodnenú hypotéku dostane menej ľudí
Štátny príspevok pre mladých od 1.7.2017 dostane k hypotéke menej ľudí ako doteraz. Znižuje sa hranica maximálneho hrubého príjmu na získanie štátneho príspevku. Hypotéku pre mladých tak môže od júla využiť menej ľudí.
Štátny príspevok pre mladých od 1.4.2017 dostane viac ľudí ako doteraz
Štátny príspevok pre mladých bude od 1.4.2017 dostupnejší pre väčšiu skupinu ľudí. Zvyšuje sa totiž hranica maximálneho príjmu, ktorá je jednou z podmienok na jeho získanie. Štátny príspevok pre mladých vďaka tomu získajú aj ľudia s vyšším príjmom v minulom roku.
Štátny príspevok pre mladých od 1.1.2017 – opäť sa mení hranica príjmu
Štátny príspevok pre mladých k hypotékam pokračuje aj v roku 2017. Od 1.1.2017 sa mení výška maximálneho príjmu na jeho získanie. V článku nájdete prehľad všetkých podmienok na získanie štátneho príspevku a postup ako si vybrať hypotéku, na ktorej ušetríte.
Hypotéka so štátnym príspevkom pre mladých nemusí byť najvýhodnejšie riešenie
Úrokové sadzby na hypotékach dosiahli historické minimá. Sadzby okolo 1,5% otvárajú otázku, či zvoliť hypotéku so štátnym príspevkom pre mladých alebo radšej siahnuť po hypotéke bez príspevku. V tomto článku sa dočítate, že hypotéka so ŠPM nemusí byť vždy najvýhodnejšie riešenie.
Refinancovanie hypotéky pre mladých sa oplatí len výnimočne
Niektoré hypotéky pre mladých, hlavne tie z minulosti, majú pomerne vysoký úrok. Ešte pár rokov dozadu bolo bežné, že na hypotéke pre mladých bol úrok bez zvýhodnenia aj 5%. Občas za mnou prichádzajú ľudia s požiadavkou na refinancovanie takejto hypotéky. Oplatí sa to len výnimočne.
Obidvaja pracujeme v zahraničí a v prípade potreby riešenia zmenených životných situácií máme malý časový priestor na také riešenie, ktoré by si nevyž ...