Rizikové životné poistenie - zoznam článkov

Čo má väčšiu hodnotu – auto alebo zdravie? Čo sa oplatí poistiť viac?

Prečo máte poistené svoje auto? Odpoveď na túto otázku je pre väčšinu ľudí samozrejmá a logická. Je to jasné. Auto patrí v každej rodine medzi veci, ktoré majú vyššiu „hodnotu“. Ak sa s ním niečo stane, tak strata bude maximálne jeho trhová cena. No akú hodnotu má schopnosť človeka zarábať peniaze? O koľko je to viac, ako hodnota auta?

Prečo je cena za životné poistenie pre každého rozdielna?

Hoci cena zohráva kľúčovú rolu pri výbere životného poistenia, nemala by byť jediným rozhodujúcim faktorom. Finálna suma môže byť odlišná od tej, ktorú nájdete na stránkach poisťovní, pretože sa odvíja od mnohých premenných. Viac o tom, čo presne ovplyvňuje cenu poistenia a ako ju môžete ovplyvniť, sa dozviete v tomto článku.

12 chýb, ktoré robíme pri životnom poistení najčastejšie

Otázka životného poistenia podpisom zmluvy nekončí. V praxi sa stretávam so situáciou, keď majú ľudia uzavretú poistku, ktorá vôbec nerieši ich aktuálnu situáciu. V článku som zhrnul najčastejšie chyby pri životnom poistení a pridal som k nim rady, ako sa s nimi vysporiadať.

Rizikové životné poistenie – čo to je, kedy po ňom siahnuť a kedy využiť kapitálové životné poistenie?

Uvažujete o založení životného poistenia? Nie je poistenie ako poistenie. Pred podpisom zmluvy by ste mali poznať nielen ponuky od poisťovní, ale i rozdiely medzi druhmi poistení. V praxi sa stretávam s tým, že ľudia častejšie používajú kapitálové a investičné životné poistenie ako „sporenie“, než rizikové životné poistenie na kvalitné poistné krytie.

Životné poistenie pre deti – porovnanie poistiek pre rok 2024

Hľadáte to najlepšie životné poistenie pre deti? V článku sa pozrieme na aktuálnu ponuku poisťovní, možnosti pripoistení a ceny poistného. Povieme si, ako vybrať to najvhodnejšie životné poistenie a prečo sa životné poistenie pre deti nemusí vyplatiť.

Výpoveď životného poistenia: Ako na ňu + vzor dokumentu

Rozhodli ste sa ukončiť životné poistenie? Pred tým, než vyplníte žiadosť o ukončenie životného poistenia, si dobre naštudujte aj ďalšie podmienky – lehoty a poplatky. Ak si nedáte pozor a výpoveď nepodáte v správnom čase, môže sa stať, že platbu za životnú poistku budete platiť dlhšie, než ste plánovali.

Ako na životné poistenie v roku 2024, aby slúžilo vám a nie iba poisťovni

Životné poistenie môže slúžiť aj vám a môže slúžiť len poisťovni. Práve preto nie je jedno, aké životné poistenie máte uzatvorené a ako ho máte nastavené. Je veľmi podstatné, aby ste si dali záležať hlavne pri výbere životného poistenia a jeho vhodnom nastavení.

Najlepšie poistenie detí je kvalitne poistený rodič

Rodičia niekedy myslia viac na životné poistenie pre deti ako na svoje vlastné poistenie. Avšak, je životné poistenie dieťaťa vždy nevyhnutnosťou? Čo je dôležitejšie, poistenie detí alebo ich rodičov? Ako získať najvýhodnejšie životné poistenie, ktoré bude chrániť vašu rodinu?

5 vecí, ktoré vám o životnom poistení nepovie každý poradca

V kontakte so životným poistením je dnes skoro každý. Či je to podnikateľ, lekár, vedec alebo manuálne pracujúci človek a je úplne jedno v akej oblasti pracuje. Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú životné poistenie, tak čítajte ďalej.

Návod ako si pozrieť svoj individuálny účet v sociálnej poisťovni

Chcete si vyrátať aké dávky môžete dostať zo sociálnej poisťovne? Výška PN, invalidného dôchodku, starobného dôchodku atď. závisí od osobných mzdových bodov. Tie eviduje sociálna poisťovňa za všetky roky, kedy za vás boli platené odvody. V tomto článku nájdete návod ako sa prepracujete k potrebným údajom.

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?