Amundi rytmus - zoznam článkov

Kde investujú finanční poradcovia a čo odporúčajú svojim klientom?

Ako finančný sprostredkovateľ pracujem už viac ako 16 rokov. ETF a podielové fondy používam pri svojej práci takmer každý deň nielen u klientov, ale aj pri mojich vlastných investíciách. Môžu moje investície do podielových fondov ovplyvniť aj peniaze mojich klientov? V čom sa líšia a v čom sú rovnaké?

Stavebné sporenie 2019 – koľko musíte vložiť na plnú štátnu prémiu?

Máte stavebné sporenie? Koľko musíte vložiť do konca roka, aby ste dostali plnú štátnu prémiu v roku 2019? V článku nájdete informácie, koľko musíte vložiť, aká je výška štátnej prémie a kto má na ňu nárok. Okrem toho tam nájdete ukážku investícií, kde môžete zarobiť podstatne viac ako v stavebnom sporení.

Bankové vklady, stavebné sporenie, podielové fondy? Kde je potenciál vyššieho výnosu?

Aktuálne úroky na bankových vkladoch atakujú historické minimá. Držia sa veľmi blízko nuly. Aj napriek tomu majú ľudia v bankách viac ako 38 mld. EUR. Prečo? Buď nevedia, kde môžu zarobiť viac alebo majú strach z iných ako bankových produktov. Čo sa oplatí viac na zhodnotenie úspor?

Stavebné sporenie v roku 2018 - nečakajte žiadne zázraky

Stavebné sporenie stratilo svoju atraktivitu. Výška štátnej prémie dlhodobo klesá a klesá aj základný úrok. Ten už klesol na 1% p.a. Navyše pre získanie štátnej prémie bude potrebné vložiť na stavebné sporenie v roku 2018 pomerne vysokú sumu. Komu sa ešte oplatí stavebné sporenie v roku 2018?

Prečo vás investovanie cez životnú poistku oberá o peniaze?

Investovanie cez životné poistenie je jednoduchý a rýchly spôsob ako prísť o časť svojich peňazí. Na vine sú skryté poplatky, o ktorých možno vôbec netušíte. Aj vy patríte k ľuďom, ktorí investujú cez životnú poistku?

Stavebné sporenie v roku 2017 - pre koho sa ešte oplatí?

Stavebné sporenie v roku 2017 je rovnako biedne ako v minulom roku. Základný úrok klesol len na 1% p.a. Na získanie štátnej prémie je potrebná ohromná suma. Aj napriek tomu patrí stavebné sporenie medzi obľúbené finančné produkty. Pre koho sa ešte naozaj oplatí?

Ako zarobiť 25.000 € za 8 rokov vďaka pravidelnému investovaniu

V tomto článku vám na reálnom príklade ukážem ako je možné zarobiť viac ako 25.000 € za 8 rokov pravidelného investovania do podielových fondov. Áno, môže sa to zdať naozaj veľa, ale je to fakt. Pozrite si reálny výpis investičného účtu a vytvorte si vlastný názor.

Druhý pilier sám o sebe dobrý dôchodok nerieši

Druhý pilier sa momentálne skloňuje na každom kroku. Každý o druhom pilieri hovorí niečo iné. DSS-ky hovoria, aby sme v druhom pilieri zostali. Naopak časť politikov a sociálna poisťovňa hovoria, že sa druhý pilier väčšine ľuďom neoplatí. Aj napriek tomu väčšina ľudí v druhom pilieri ostáva. Ja si však kladiem inú otázku. Stačí mi len zostať v druhom pilieri, aby som mal dobrý dôchodok?

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?