Ako zarobiť 25.000 € za 8 rokov vďaka pravidelnému investovaniu

Ako zarobiť 25.000 € za 8 rokov vďaka pravidelnému investovaniu
V tomto článku vám na reálnom príklade ukážem ako je možné zarobiť viac ako 25.000 € za 8 rokov pravidelného investovania do podielových fondov. Áno, môže sa to zdať naozaj veľa, ale je to fakt. Pozrite si reálny výpis investičného účtu a vytvorte si vlastný názor. Chcem poradiť

Mnoho ľudí v dnešnej dobe stále premýšľa nad tým, kde zhodnotiť svoje peniaze a hľadá produkt, ktorý dosiahne čo najvyšší výnos. Hľadajú niečo unikátne, kde budú ich peniaze v bezpečí a garantovane dosiahnu slušný výnos.

Výsledkom je častokrát to, že nič nenájdu a nechajú svoje peniaze ležať na bežnom účte v banke alebo ich minú na niečo, čo vôbec nepotrebujú. Ak zostanú v banke, tak zarábajú málo alebo vôbec nič. Jediným ziskom je to, že ich neminuli. Naopak škodou je to, že strácajú na hodnote.

Ako sa tomu vyhnúť? Nenechajte peniaze dlhodobo v banke!

Umenie nie je veľa zarábať, ale vedieť odložiť

Ak dokážete peniaze zarobiť a časť z nich neminúť, tak máte viac ako polovicu úspechu za sebou. Vedieť si odložiť, je úplným základom pri investovaní. Tou ďalšou časťou je výber vhodného produktu, ktorý vaše peniaze zhodnotí.

Tajomstvom je pravidelné investovanie

Ak nemáte peniaze na jednorazové investovanie, tak máte len jedinú možnosť – investujte pravidelne každý mesiac. 100 € je malá suma. 100 € x 12 mesiacov x 10 rokov je 12.000 €. Toto už vyzerá lepšie. A ešte lepšie je, keď sa peniaze zhodnotia slušným výnosom.

Ako zarobiť viac ako 25.000 € za 8 rokov?

Poďme sa pozrieť na to, kde bolo možné pri pravidelnom investovaní do podielových fondov zarobiť viac ako 25.000 € za posledných 8 rokov.

Nejde o žiadnu alchýmiu. Je za tým pravidelné investovanie. Majiteľ tohto účtu od roku 2007 pravidelne investoval nepravidelnú sumu okolo 500 € mesačne a 1 krát spravil väčšiu jednorazovú investíciu. Je to len o matematike.

Pioneer Rytmus - konzervatívne portfólio

Zdroj: Pioneer Investments

Ide o program Rytmus od Pioneer Investments. Dokonca ide len o konzervatívnu stratégiu a aj napriek tomu majiteľ účtu dosiahol výnos viac ako 6% p.a. Kumulatívny výnos za celé obdobie dosiahol viac ako 25.000 €.

Samozrejme, že pri jednorazovej investícii by bol celkový výnos ešte vyšší. Nakoľko majiteľ účtu peniaze nemal, tak mal na výber nešetriť vôbec a teraz by mal na investičnom účte nulu alebo šetriť pre neho menšiu čiastku každý mesiac. Vybral si možnosť č. 2 a vďaka tomu má na účte takmer 80.000 € a z toho viac ako 25.000 € zisk.

Je mi jasné, že každý nemôže investovať  pravidelne takúto sumu, ale to na veci nič nemení. Ak by ste do tohto programu investovali sumu menšiu o jednu nulu, tak by ste dosiahli výnos viac ako 2.500 €. Je to len o matematike.

Stiahnite si zdarma E-BOOK: 7 tipov ako ušetriť na finančných produktoch

Aké výnosy dosahuje program Rytmus v Pioneer Investments?

Konzervatívna stratégia je jednou zo šiestich, ktorú ponúka Pioneer Investments vo svojom programe Rytmus.

Výsledky k 30.4.2015 si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

Rytmus - výkonnosť k 30.4.2015

Zdroj: http://www.pioneerinvestments.sk/Rytmus/Vyvoj/AktualneInfo.pdf

S programom Rytmus od Pioneer Investments mám veľmi dobré skúsenosti. Zarába nielen mojim klientom, ale aj mne. Hrám sa tam iba s drobnými v porovnaní s výpisom vyššie a momentálne to na mojom účte vyzerá takto.

Mám tam nastavené balancované portfólio, kde je vyššia volatilita, ale na druhej strane aj predpoklad vyššieho zhodnotenia. K dnešnému dňu mám priemerný výnos 9,74% p.a. a nerealizovaný zisk vyše 740 €.

Ktoré produkty sú vhodné na pravidelné investovanie?

Pioneer Investments a ich program Rytmus nie sú jedinou možnosťou. Sám okrem podielových fondov Pioneer Investments investujem do mnohých ďalších, kde sú výnosy alebo potenciál výnosov do budúcna na veľmi dobrej úrovni.

Pioneer, Franklin Templeton, Fidelity, Amundi, C-Quadrat, Reiffeisen, NN Investment a ďalší správcovia. Dnešný trh ponúka Slovákom toho pomerne hodne. Správne nastavenie investície je omnoho dôležitejšie ako výber správcovskej spoločnosti.

3 tipy na záver

  • Míňajte menej ako zarobíte,
  • Pravidelne investujte časť z toho, čo ušetríte,
  • Vyberte si vhodné investičné produkty, ktoré si individuálne nastavíte.


Pri výbere vhodného produktu na investovanie máte 2 možnosti. Buď sa s výberom podielových fondov potrápite sami a spoľahnete sa na vlastný úsudok alebo môžete osloviť finančného poradcu, ktorý vám s výberom a nastavením pomôže.

Môže nastať situácia, že natrafíte na poradcu, ktorý sa investíciám venuje len okrajovo a možno ani sám neinvestuje svoje peniaze. Každopádne, ak budete mať akúkoľvek pochybnosť, tak choďte za ďalším poradcom. Vždy máte možnosť vybrať si toho, ktorý vám najviac vyhovuje.

Chcete poradiť s investovaním?
NAPÍŠTE MI.

Mgr. Jaroslav Ilek - expertnafinancie.sk

Mgr. Jaroslav Ilek

Som zakladateľom tohto webu a regionálnym riaditeľom v spoločnosti Swiss Life Select Slovensko. Pomáham ľuďom pri zhodnocovaní a ochrane ich majetku. Som človek z praxe. Aktívne sa starám o viac ako 100 klientov. Píšem o financiách, investovaní a efektívnom využívaní finančných produktov. Vediem tím finančných poradcov, pre ktorých som mentorom, koučom a občas aj bútľavou vŕbou.

jaroslav.ilek@swisslifeselect.sk    0911 857 221