Mgr. Jaroslav Ilek - referencie

Ing. Ľubomír Brňák - majiteľ firmy, Bratislava

Mám malý start-up, kde pomáham ľudom s civilizačnými ochoreniami ako napr. vysoký krvný tlak, stres, vyhorenie osobnosti pomocou unikátnych prírodných receptúr a prastarých zdravotných cvičení.

Keďže pri podnikaní ste odkázaní iba sami na seba a  s priateľkou plánujeme rodinu, chcel som sa poistiť pre prípad nečakaných udalostí a vyriešiť životné poistenie. Na pana Ileka som natrafil úplnou náhodou ako na experta na financie.

Bol veľmi profesionálny a zároveň veľmi ľudský. Vysvetlil mi a trošku otvoril oči, že to, čo je pre mňa dobré teraz, nemusí byt o 3 roky. Nič mi nevnucoval, ale naopak pomohol mi pre mňa na základe mojej aktuálnej situácie a mojich potrieb nájsť najlepšie a najvýhodnejšie riešenie. Určite odporúčam využiť služby pána Ileka každému, kto rieši čokoľvek v oblasti financií.

Ľubomír Brňák - https://panakeya.sk

Rastislav Dvorčák - majiteľ eshopu packpoint.sk, Bratislava

Na Jara som sa obrátil pri riešení bývania a financovania hypotekárnym úverom.

Nakoľko sa nám nečakane rozrástla rodina, dôležitú úlohu hral čas. Najviac som ocenil jeho odborný a presný prehľad o ponúkaných produktoch. Dopodrobna sme prebrali plusi aj mínusy všetkých bánk a dopracovali sme sa k ponuke šitej nám na mieru. Ušetrilo nám to zdĺhave návštevy v bankách a mohli sme sa viac venovať komunikáci s developerom pri kúpe bytu.

Jeho skúsenosti som opät ocenil, pri znížovaní úrokovej sadzby. Opäť s jeho dôkladným prehľadom na hypotekárnom trhu sme v krátkom čase dosiahli príjemnú zmenu úrokov.

Rastislav Dvorčák - packpoint.sk

Mgr. Roman Brandtner - projektový administrátor, Bratislava

Pre pána Ileka som sa rozhodol po kamarátovom odporúčaní. Potrebovali sme s manželkou poradiť ohľadom životného poistenia, poznať reálne možnosti a napokon vybrať vhodné riešenie pre našu rodinu. Pán Ilek ma veľmi príjemne prekvapil svojou profesionalitou, znalosťami, serióznou komunikáciou a ľudským prístupom. Po dôkladnom preskúmaní našej situácie a kritérií nám vypracoval niekoľko alternatív z viacerých poisťovní a jasne zodpovedal všetky moje otázky. Výsledkom je životné poistenie šité na mieru a pokrývajúce všetky naše potreby. Po tejto skúsenosti nemám dôvod na hľadanie iného finančného sprostredkovateľa a využijem jeho služby aj v budúcnosti.

Ing. Ľubomír Dluhý, Ing. Marianna Dluhá - pracovníci v Európskej komisii v Bruseli, Pezinok

Spolu s manželkou pracujeme v Bruseli v Európskej komisii na pozíciách finančného a administratívneho charakteru. Keďže vychovávame 5 detí, chceli sme sa poradiť, ako čo najefektívnejšie a najzodpovednejšie rozložiť naše portfólio úspor a tiež, aké sú momentálne najlepšie možnosti investícii. Pán Ilek nám pomohol zorientovať sa v širokej škále rôznych finančných nástrojov a navrhol konkrétne riešenia možného investovania.

Využili sme ním navrhnuté riešenia, medzi inými aj investície do podielových. Pán Ilek nám tiež sprostredkoval výhodný hypotekárny uver na kúpu ďalšej nehnuteľnosti, ktorý zodpovedal našim preferenciám.

Základom našej spolupráce s pánom Ilekom je vzájomná dôvera. Objavili sme v ňom profesionálnosť a ľudskosť zároveň. Vážime si, že nás netlačí do spolupráce iba s jednou konkrétnou finančnou inštitúciou alebo nepreferuje len určité produkty, ale oboznámi nás s rôznou škálou existujúcich produktov, rozanalyzuje ich detaily, riziká a výhody. Konečné rozhodnutie necháva na nás.

Nemenej, na základe niekoľkých osobných stretnutí sme zistili, že s pánom Ilekom zdieľame rovnaké životné hodnoty, čo našu vzájomnú dôveru len umocňuje.

Radovan Harňák - web manager, Bratislava

Pracujem v cestovnej kancelárii v Bratislave. Na web pána Ileka som natrafil, keď som sa začal zaujímať o to, aké možnosti by som mohol využiť pri financovaní kúpy investičného bytu na prenájom ako mladý, nie dlhoročne zamestnaný človek. Pán Ilek mi predstavil ponuky bánk a vďaka prehľadu o kampaniach mi pomohol získať hypotéku s úrokom 1% p.a. a mesačnou splátkou o 30 EUR nižšou oproti bežným ponukám a navyše ušetriť takmer 1.000 EUR zo zostatku hypotéky po skončení obdobia fixácie. Bol som veľmi spokojný s komunikáciou, odbornosťou a znalosťou celého procesu od podania žiadosti, cez komunikáciu s realitným maklérom až po čerpanie hypotéky. 

Ing. Ján Karel, PhD. - znalec v odbore nehnuteľností, Bratislava

Odkedy sme sa s Jarom stretli skrz finančného poradenstva, stali sa z nás nielen kolegovia ale aj priatelia a vzájomní klienti. Nejaké to desaťročie sa podporujeme a dopĺňame v profesionálnom aj osobnom živote. Na Jarovi si vážim jeho profesionalitu, ako v oblasti financií tak v jeho ľudkom prístupe. Vrele ho odporúčam známym, kamarátom ako aj neznámym najmä skrz nielen vlastných pozitívnych skúseností, ale aj z pozitívnych ohlasov ľudí využívajúcih jeho služby. Ako sa hovorí „dobré sa chváli samo“, čo je na Jara priam ušité. A moje odporúčanie? Za vyskúšanie nič nedáš, tak smelo do toho.

Mgr. Vladimír Stročka - manažér logistiky, Bratislava

Pracujem v automobilovej logistike. Preto je pre mňa prirodzene dôležitá logika a efektivita toho, čo robím. Po niekoľkých skúsenostiach s poradcami, ktorí za 1 EUR denne ponúkajú švajčiarsky dôchodok, som za služby bol ochotný aj zaplatiť. P. Ilek mi však vysvetlil, že na Slovensku to viac-menej nie je možné a vysvetlil aj dôvody. Počas niekoľkých stretnutí mi pomohol upratať v životných poistkách a vysvetlil aj možnosti investovania. Pragmatik, ktorý vzdelanie považuje za hlavné aktívum a prácu má za poslanie.

Ing. Martin Mažár - podnikateľ, Pezinok

Maximálna spokojnosť. Jaro Ilek je skutočný profesionál. Keď som si vybavoval hypotéku, tak som sa bol pýtať aj priamo v Tatra banke a nevedeli mi pomôcť. Keď som však zavolal Jarovi, tak okamžite vedel odpovedať na moje otázky a veci sa ihneď pohli. Dokonca mi vybavil lepšiu úrokovú sadzbu ako mi ponúkli v banke a navyše "ma zbavil" starých dlhov.

Martin Mažár, www.expertnapredaj.sk

Mgr. Peter Kohút - dohlaď nad bezpečnostnou liekov, Bratislava

Na Jara som obrátil s prosbou o vyriešenie hypotekárneho úveru. Veľmi promptne mi vypracoval prehľad aktuálnej ponuky trhu, čo ma na nej zaujalo bol podrobný rozpis viacerých parametrov jednotlivých produktov, ktorý okrem výšky úrokovej sadzby obsahoval aj napr. dobu fixácie úrokovej sadzby, možnosť predčasného splácania a iné dôležité parametre.

Pomocou nich mi zrozumiteľne vysvetlil, aké výhody a nevýhody ktorý produkt ponúka a pochopil som, že nízka úroková sadzba nesmie byť jediným rozhodovacím kritériom. Na základe tejto pozitívnej skúsenosti som Jara poprosil o celkovú konsolidáciu našich rodinných financií.

Vysvetlil mi, ktoré produkty sú pre mňa ako výhodné a prečo. Zároveň mi ukázal ako optimalizovať finančný tok v rodinnom rozpočte. Vďaka tomu už teraz šetríme desiatky eur mesačne. V blízkej dobe budem potrebovať ešte nastaviť sporenie pre deti a vďaka peniazom, ktoré som ušetril môžem niečo aj investovať.

Na našej spolupráci si cením Jarov individuálny prístup, otvorenosť, úprimnosť a efektivitu našich mítingov. Je cítiť že je zorientovaný na trhu a má osobné kontakty na správnych miestach. Vveľa vecí sme vedeli dohodnúť mailom a predpripraviť, vybavovanie bolo potom rýchle a efektívne. Teším sa na našu ďalšiu spoluprácu.

Mgr. Monika Vaneková - bankový analytik, Bratislava

"Pána Ileka som kontaktovala na základe odporúčania od nášho spoločného kamaráta v súvislosti s kúpou bytu a získaním hypotéky. Pracujem ako risk analytička v banke. Naša banka ale hypotéky aktuálne neposkytuje, okrem toho som potrebovala hypotéku na 100% kúpnej ceny, akú už nie každá banka je ochotná schváliť a navyše nemám časovú kapacitu na osobné „obehávanie bánk“, takže pomoc od neho mi zachránila psychické zdravie a ušetrila kopec času. V priebehu pár dní mi predložil ponuky z viacerých bánk, možné sadzby a zhodnotili sme moje možnosti. Na mne bolo iba vybrať si, podpísať žiadosť, doložiť čo bolo treba a čakať či mi ju schvália. Podarilo sa, na moje prekvapenie za mojich podmienok s viac ako výhodnou sadzbou a napriek dovolenkovému obdobiu v pomerne rýchlom čase prebehli všetky náležitosti. Najviac som ocenila prehľad aký mal v problematike, takisto prehľadnosť s akou informácie poskytoval mne, jeho rýchlosť, flexibilitu a v neposlednom rade ľudský prístup a ochotu zodpovedať všetky moje otázky tak, aby som tomu rozumela, keďže kúpa nehnuteľnosti a procesy s tým spojené nie sú úplne moja parketa. Určite ho budem odporúčať ďalej, ak sa okolo mňa vyskytnú ľudia, ktorí by pomoc v jeho obore potrebovali."