Mgr. Jaroslav Ilek - referencie

Svetlana Marchenko - Customer Service Supervisor, Bratislava

Pána Ileka som kontaktovala na základe odporúčania realitnej kancelárie, cez ktorú som kupovala byt. Potrebovala som vyriešiť hypotekárny úver na 100% kúpnej ceny. Mala som predstavu, ako by som to chcela urobiť, ale nebola som si istá, že to aj prejde. Veľmi sa mi páčil úprimný prístup p. Ileka, čo si veľmi vážim. Pekne mi vysvetlil kroky, ktoré ma čakali a možné komplikácie, ktoré sa snažil zistiť a vyriešiť dopredu. Rýchlo som dostala vypracované ponuky pre rôzne banky a keď sme sa rozhodli, do ktorej banky nakoniec ideme, hneď som dostala zoznam všetkých dokumentov potrebných na schválenie hypotéky.  Hypotéka bola schválená za 2 dni a presne tak, ako sme žiadali. Ďalej sme doriešili poistenie nehnuteľnosti. Páčilo sa mi že predstavil možnosti a nechal ma aj rozhodnúť, netlačil do najdrahšieho poistenia. Toto si veľmi vážim. Je to veľký rozdiel v porovnaní s inými finančnými poradcami, s ktorými som mala skúsenosť. Pán Ilek je profesionál s ľudským prístupom.

Ing. Samuel Láska - tajomník fakulty, Bratislava

Pracujem na Univerzite Komenského v Bratislave na Evanjelickej fakulte tejto univerzity ako Technicko hospodársky pracovník vo vedúcej funkcii - Tajomník fakulty. Vo svojej práci riadim ekonomický úsek a prevádzkové oddelenie fakulty.

Pred časom sa mi končili životné poistenia a keďže som s týmito financiami chcel nejako naložiť, zisťoval som si informácie na webe. Takto som sa dostal k odborným finančným článkom pána Ileka. Na stránke www.expertnafinancie.sk som zadal požiadavku na odbornú konzultáciu. Nadviazali sme e-mailový kontakt, v ktorom mi zaslal odkazy na články: "7 tipov ako ušetriť na finančných produktoch; Ležia vaše úspory v banke? Takto si môžete zvýšiť výnos.; Ako si vybrať a nastaviť fondy v druhom pilieri?; Ako neprísť o peniaze pri sporení na dôchodok cez DDS". Tento zámer sa mi nepodaril zrealizovať.

Jeho články sa mi páčili a páčia, pretože sú zrozumiteľné aj pre neodborníka v tejto oblasti a pôsobia dôveryhodne. Neustále sme boli v e-mailovom kontakte.

Po dosiahnutí dôchodkového veku, som sa rozhodol, že budem ešte ďalej pracovať minimálne päť rokov a dôchodok chcem investovať. Obrátil som sa teda priamo na pána Ileka s požiadavkou, aby mi navrhol ako s týmto naložiť. Pre zorientovanie v tejto záležitosti mi postupne zaslal dôležité informácie v článkoch: "Koľko mesačne investovať, ak chcete mať 100 tisíc EUR a začínate od nuly?; Korporátne dlhopisy a ich skryté riziká. Čím ich môžete nahradiť?; Prečo akciové trhy rastú aj napriek poklesu ekonomiky?; Investičné stratégie: ktorá je pre vás tá najlepšia?; Ako si pripraviť osobný investičný plán? 4 kroky, ktoré nesmiete vynechať"

Takýto prístup k potenciálnemu zákazníkovi považujem za výnimočný!!!

Pána Ileka som požiadal o spracovanie ponuky na investovanie s mesačnou hodnotou 550 eur na obdobie piatich rokov. Pomohol mi v zorientovaní sa v investičnej stratégii a vypracoval mi dve alternatívy, z ktorých som si jednu vybral.

Na pánovi Ilekovi si nesmierne cením jeho otvorený prístup v komunikácii, ľudsky pokojný, ktorý vedie k dôveryhodnosti v tom čo robí.

Mgr. Ivan Babušík - konzultant v oblasti nehnuteľností, Bratislava

Pána Ileka som spoznal vďaka jeho stránke expertnafinancie.sk, kde s čitateľmi zdieľa svoj expertný obsah. Jeho články mi vo viacerých smeroch pomohli a preto som sa ho rozhodol osloviť v súvislosti s investovaním do akcií. Už na stretnutí som pochopil, že okrem tak potrebných odborných znalostí má aj ľudský prístup.

Naša spolupráca v oblasti investovania trvá už viac ako 2 roky, a vždy keď je potrebné spraviť určitý krok k navýšeniu zisku, včas dostávam od p. Ileka potrebné informácie. Má moju plnú dôveru.

Keďže sme si sadli osobnostne aj profesne, som veľmi rád, že našu spoluprácu môžeme rozvinúť a posunúť aj do sféry nehnuteľností.

Pána Ileka môžem na základe mojich skúseností určite s pokojným svedomím odporúčať.

Ing. Peter Krupicer - majiteľ IT firmy, Bratislava

Dlhé roky som bol v tom, že vybaviť hypotekárny úver pre podnikateľa je skoro nemožné. Až kým som s touto požiadavkou neoslovil pána Ileka, ktorý ako dlhoročný profesionál v oblasti financií presne vedel, čo treba robiť, aby sa to podarilo.

V priebehu procesu vybavovania úveru mi zrozumiteľne vysvetlil všetky potrebné kroky a informoval ma, čo všetko je potrebné pripraviť. Keďže som nebol jeho prvý prípad, všetko išlo ako po masle. Bolo vidno, že aj pre banku bolo lepšie komunikovať s profesionálom, ktorý vie čo a ako treba pripraviť.

A aj keď banka mala rôzne dodatočné požiadavky na doplnenie podkladov, p. Ilek reagoval prakticky okamžite bez zdržania, čo určite nemalou mierou prispelo k rýchlemu schváleniu úveru.

Chcel by som sa mu poďakovať za jeho výraznú pomoc pri schválení hypotekárneho úveru. Bola to dobrá voľba, keď som sa rozhodol práve pre neho.

Peter Krupicer - www.webcentrum.sk

Zdenko Bejlek - majiteľ účtovníckej firmy, Senec

„S pánom Ilekom spolupracujem niekoľko rokov. Za tento čas mi stihol nastaviť životné aj neživotné poistenia, urobil poriadok v rodinných financiách, navrhol a zrealizoval investičné portfóliá. Je to profesionál, ktorý vždy doporučí klientovi to, čo naozaj potrebuje bez toho aby hľadel na svoj zisk. Pána Ileka doporučujem všetkým svojim známym aj neznámym, ktorí riešia či už hypotéku, poistenie, alebo investície.

Ak by som chcel tému odľahčiť, povedal by som o pánovi Ilekovi, že je lekár, učiteľ a krajčír v jednej osobe. Vylieči vaše financie, naučí vás ako s peniazmi narábať a ušije vám na mieru produkty, z ktorých budete profitovať.“

Ing. Martin Hudák - manažér, Košice

Po predošlej skúsenosti s vybavovaním hypotéky s Jarom, bola naša voľba pri financovaní nového bývania jasná.

Po obhliadke nového bytu sme hneď telefonicky kontaktovali Jara, aby sme ho oboznámili s našim plánom a do pár minút sme mali špecifikované predbežné podmienky hypotekárneho úveru. V deň záväznej rezervácie bytu nám pripravil zoznam dokumentov, potrebných na schválenie hypotéky, porovnanie hypotekárnych úverov jednotlivých bank, vrátane poplatkov za poskytnutie úveru a kataster.

Aj napriek tomu, že bývame v Košiciach, komunikácia s Jarom a prebiehala plynule. Situáciu komplikoval fakt, že predávajúci žijúci v Rakúsku, trval na podpise zmlúv v Bratislave.

Aby sme si ušetrili čas a peniaze na "zbytočnú" cestu do Bratislavy, navrhol zastupovať nás pri podpise zmlúv na základe plnej moci. Spojil sa s predávajúcim, naplánoval podpis zmlúv v banke, spracoval vinkuláciu poistenia a zariadil, aby čerpanie úveru prebehlo čo najrýchlejšie.

Jaro nás previedol celým procesom od vybavovania až po finálne schválenie a čerpanie hypotéky, pričom nás pravidelne informoval o stave, v akom sa naša žiadosť nachádza a týmto všetkým nám dal pocit istoty, že je naša investícia v dobrých rukách.

Týmto sa chcem Jarovi poďakovať za všetko jeho úsilie, ktoré musel vynaložiť, aby nám pomohol splniť si sen o novom bývani. Je to profesionál, ktorý vždy presne vie, čo je treba spraviť a ako veci popohnať tým správnym smerom. Jaro, dakujeme :)

Ing. Ľubomír Brňák - majiteľ firmy, Bratislava

Mám malý start-up, kde pomáham ľudom s civilizačnými ochoreniami ako napr. vysoký krvný tlak, stres, vyhorenie osobnosti pomocou unikátnych prírodných receptúr a prastarých zdravotných cvičení.

Keďže pri podnikaní ste odkázaní iba sami na seba a  s priateľkou plánujeme rodinu, chcel som sa poistiť pre prípad nečakaných udalostí a vyriešiť životné poistenie. Na pana Ileka som natrafil úplnou náhodou ako na experta na financie.

Bol veľmi profesionálny a zároveň veľmi ľudský. Vysvetlil mi a trošku otvoril oči, že to, čo je pre mňa dobré teraz, nemusí byt o 3 roky. Nič mi nevnucoval, ale naopak pomohol mi pre mňa na základe mojej aktuálnej situácie a mojich potrieb nájsť najlepšie a najvýhodnejšie riešenie. Určite odporúčam využiť služby pána Ileka každému, kto rieši čokoľvek v oblasti financií.

Ľubomír Brňák - https://panakeya.sk

Rastislav Dvorčák - majiteľ eshopu packpoint.sk, Bratislava

Na Jara som sa obrátil pri riešení bývania a financovania hypotekárnym úverom.

Nakoľko sa nám nečakane rozrástla rodina, dôležitú úlohu hral čas. Najviac som ocenil jeho odborný a presný prehľad o ponúkaných produktoch. Dopodrobna sme prebrali plusi aj mínusy všetkých bánk a dopracovali sme sa k ponuke šitej nám na mieru. Ušetrilo nám to zdĺhave návštevy v bankách a mohli sme sa viac venovať komunikáci s developerom pri kúpe bytu.

Jeho skúsenosti som opät ocenil, pri znížovaní úrokovej sadzby. Opäť s jeho dôkladným prehľadom na hypotekárnom trhu sme v krátkom čase dosiahli príjemnú zmenu úrokov.

Rastislav Dvorčák - packpoint.sk

Mgr. Roman Brandtner - projektový administrátor, Bratislava

Pre pána Ileka som sa rozhodol po kamarátovom odporúčaní. Potrebovali sme s manželkou poradiť ohľadom životného poistenia, poznať reálne možnosti a napokon vybrať vhodné riešenie pre našu rodinu. Pán Ilek ma veľmi príjemne prekvapil svojou profesionalitou, znalosťami, serióznou komunikáciou a ľudským prístupom. Po dôkladnom preskúmaní našej situácie a kritérií nám vypracoval niekoľko alternatív z viacerých poisťovní a jasne zodpovedal všetky moje otázky. Výsledkom je životné poistenie šité na mieru a pokrývajúce všetky naše potreby. Po tejto skúsenosti nemám dôvod na hľadanie iného finančného sprostredkovateľa a využijem jeho služby aj v budúcnosti.

Ing. Ľubomír Dluhý, Ing. Marianna Dluhá - pracovníci v Európskej komisii v Bruseli, Pezinok

Spolu s manželkou pracujeme v Bruseli v Európskej komisii na pozíciách finančného a administratívneho charakteru. Keďže vychovávame 5 detí, chceli sme sa poradiť, ako čo najefektívnejšie a najzodpovednejšie rozložiť naše portfólio úspor a tiež, aké sú momentálne najlepšie možnosti investícii. Pán Ilek nám pomohol zorientovať sa v širokej škále rôznych finančných nástrojov a navrhol konkrétne riešenia možného investovania.

Využili sme ním navrhnuté riešenia, medzi inými aj investície do podielových. Pán Ilek nám tiež sprostredkoval výhodný hypotekárny uver na kúpu ďalšej nehnuteľnosti, ktorý zodpovedal našim preferenciám.

Základom našej spolupráce s pánom Ilekom je vzájomná dôvera. Objavili sme v ňom profesionálnosť a ľudskosť zároveň. Vážime si, že nás netlačí do spolupráce iba s jednou konkrétnou finančnou inštitúciou alebo nepreferuje len určité produkty, ale oboznámi nás s rôznou škálou existujúcich produktov, rozanalyzuje ich detaily, riziká a výhody. Konečné rozhodnutie necháva na nás.

Nemenej, na základe niekoľkých osobných stretnutí sme zistili, že s pánom Ilekom zdieľame rovnaké životné hodnoty, čo našu vzájomnú dôveru len umocňuje.