Mgr. Jaroslav Ilek - referencie

Ing. Peter Krupicer - majiteľ IT firmy, Bratislava

Dlhé roky som bol v tom, že vybaviť hypotekárny úver pre podnikateľa je skoro nemožné. Až kým som s touto požiadavkou neoslovil pána Ileka, ktorý ako dlhoročný profesionál v oblasti financií presne vedel, čo treba robiť, aby sa to podarilo.

V priebehu procesu vybavovania úveru mi zrozumiteľne vysvetlil všetky potrebné kroky a informoval ma, čo všetko je potrebné pripraviť. Keďže som nebol jeho prvý prípad, všetko išlo ako po masle. Bolo vidno, že aj pre banku bolo lepšie komunikovať s profesionálom, ktorý vie čo a ako treba pripraviť.

A aj keď banka mala rôzne dodatočné požiadavky na doplnenie podkladov, p. Ilek reagoval prakticky okamžite bez zdržania, čo určite nemalou mierou prispelo k rýchlemu schváleniu úveru.

Chcel by som sa mu poďakovať za jeho výraznú pomoc pri schválení hypotekárneho úveru. Bola to dobrá voľba, keď som sa rozhodol práve pre neho.

Peter Krupicer - www.webcentrum.sk

Zdenko Bejlek - majiteľ účtovníckej firmy, Senec

„S pánom Ilekom spolupracujem niekoľko rokov. Za tento čas mi stihol nastaviť životné aj neživotné poistenia, urobil poriadok v rodinných financiách, navrhol a zrealizoval investičné portfóliá. Je to profesionál, ktorý vždy doporučí klientovi to, čo naozaj potrebuje bez toho aby hľadel na svoj zisk. Pána Ileka doporučujem všetkým svojim známym aj neznámym, ktorí riešia či už hypotéku, poistenie, alebo investície.

Ak by som chcel tému odľahčiť, povedal by som o pánovi Ilekovi, že je lekár, učiteľ a krajčír v jednej osobe. Vylieči vaše financie, naučí vás ako s peniazmi narábať a ušije vám na mieru produkty, z ktorých budete profitovať.“

Ing. Martin Hudák - manažér, Košice

Po predošlej skúsenosti s vybavovaním hypotéky s Jarom, bola naša voľba pri financovaní nového bývania jasná.

Po obhliadke nového bytu sme hneď telefonicky kontaktovali Jara, aby sme ho oboznámili s našim plánom a do pár minút sme mali špecifikované predbežné podmienky hypotekárneho úveru. V deň záväznej rezervácie bytu nám pripravil zoznam dokumentov, potrebných na schválenie hypotéky, porovnanie hypotekárnych úverov jednotlivých bank, vrátane poplatkov za poskytnutie úveru a kataster.

Aj napriek tomu, že bývame v Košiciach, komunikácia s Jarom a prebiehala plynule. Situáciu komplikoval fakt, že predávajúci žijúci v Rakúsku, trval na podpise zmlúv v Bratislave.

Aby sme si ušetrili čas a peniaze na "zbytočnú" cestu do Bratislavy, navrhol zastupovať nás pri podpise zmlúv na základe plnej moci. Spojil sa s predávajúcim, naplánoval podpis zmlúv v banke, spracoval vinkuláciu poistenia a zariadil, aby čerpanie úveru prebehlo čo najrýchlejšie.

Jaro nás previedol celým procesom od vybavovania až po finálne schválenie a čerpanie hypotéky, pričom nás pravidelne informoval o stave, v akom sa naša žiadosť nachádza a týmto všetkým nám dal pocit istoty, že je naša investícia v dobrých rukách.

Týmto sa chcem Jarovi poďakovať za všetko jeho úsilie, ktoré musel vynaložiť, aby nám pomohol splniť si sen o novom bývani. Je to profesionál, ktorý vždy presne vie, čo je treba spraviť a ako veci popohnať tým správnym smerom. Jaro, dakujeme :)

Ing. Ľubomír Brňák - majiteľ firmy, Bratislava

Mám malý start-up, kde pomáham ľudom s civilizačnými ochoreniami ako napr. vysoký krvný tlak, stres, vyhorenie osobnosti pomocou unikátnych prírodných receptúr a prastarých zdravotných cvičení.

Keďže pri podnikaní ste odkázaní iba sami na seba a  s priateľkou plánujeme rodinu, chcel som sa poistiť pre prípad nečakaných udalostí a vyriešiť životné poistenie. Na pana Ileka som natrafil úplnou náhodou ako na experta na financie.

Bol veľmi profesionálny a zároveň veľmi ľudský. Vysvetlil mi a trošku otvoril oči, že to, čo je pre mňa dobré teraz, nemusí byt o 3 roky. Nič mi nevnucoval, ale naopak pomohol mi pre mňa na základe mojej aktuálnej situácie a mojich potrieb nájsť najlepšie a najvýhodnejšie riešenie. Určite odporúčam využiť služby pána Ileka každému, kto rieši čokoľvek v oblasti financií.

Ľubomír Brňák - https://panakeya.sk

Rastislav Dvorčák - majiteľ eshopu packpoint.sk, Bratislava

Na Jara som sa obrátil pri riešení bývania a financovania hypotekárnym úverom.

Nakoľko sa nám nečakane rozrástla rodina, dôležitú úlohu hral čas. Najviac som ocenil jeho odborný a presný prehľad o ponúkaných produktoch. Dopodrobna sme prebrali plusi aj mínusy všetkých bánk a dopracovali sme sa k ponuke šitej nám na mieru. Ušetrilo nám to zdĺhave návštevy v bankách a mohli sme sa viac venovať komunikáci s developerom pri kúpe bytu.

Jeho skúsenosti som opät ocenil, pri znížovaní úrokovej sadzby. Opäť s jeho dôkladným prehľadom na hypotekárnom trhu sme v krátkom čase dosiahli príjemnú zmenu úrokov.

Rastislav Dvorčák - packpoint.sk

Mgr. Roman Brandtner - projektový administrátor, Bratislava

Pre pána Ileka som sa rozhodol po kamarátovom odporúčaní. Potrebovali sme s manželkou poradiť ohľadom životného poistenia, poznať reálne možnosti a napokon vybrať vhodné riešenie pre našu rodinu. Pán Ilek ma veľmi príjemne prekvapil svojou profesionalitou, znalosťami, serióznou komunikáciou a ľudským prístupom. Po dôkladnom preskúmaní našej situácie a kritérií nám vypracoval niekoľko alternatív z viacerých poisťovní a jasne zodpovedal všetky moje otázky. Výsledkom je životné poistenie šité na mieru a pokrývajúce všetky naše potreby. Po tejto skúsenosti nemám dôvod na hľadanie iného finančného sprostredkovateľa a využijem jeho služby aj v budúcnosti.

Ing. Ľubomír Dluhý, Ing. Marianna Dluhá - pracovníci v Európskej komisii v Bruseli, Pezinok

Spolu s manželkou pracujeme v Bruseli v Európskej komisii na pozíciách finančného a administratívneho charakteru. Keďže vychovávame 5 detí, chceli sme sa poradiť, ako čo najefektívnejšie a najzodpovednejšie rozložiť naše portfólio úspor a tiež, aké sú momentálne najlepšie možnosti investícii. Pán Ilek nám pomohol zorientovať sa v širokej škále rôznych finančných nástrojov a navrhol konkrétne riešenia možného investovania.

Využili sme ním navrhnuté riešenia, medzi inými aj investície do podielových. Pán Ilek nám tiež sprostredkoval výhodný hypotekárny uver na kúpu ďalšej nehnuteľnosti, ktorý zodpovedal našim preferenciám.

Základom našej spolupráce s pánom Ilekom je vzájomná dôvera. Objavili sme v ňom profesionálnosť a ľudskosť zároveň. Vážime si, že nás netlačí do spolupráce iba s jednou konkrétnou finančnou inštitúciou alebo nepreferuje len určité produkty, ale oboznámi nás s rôznou škálou existujúcich produktov, rozanalyzuje ich detaily, riziká a výhody. Konečné rozhodnutie necháva na nás.

Nemenej, na základe niekoľkých osobných stretnutí sme zistili, že s pánom Ilekom zdieľame rovnaké životné hodnoty, čo našu vzájomnú dôveru len umocňuje.

Radovan Harňák - web manager, Bratislava

Pracujem v cestovnej kancelárii v Bratislave. Na web pána Ileka som natrafil, keď som sa začal zaujímať o to, aké možnosti by som mohol využiť pri financovaní kúpy investičného bytu na prenájom ako mladý, nie dlhoročne zamestnaný človek. Pán Ilek mi predstavil ponuky bánk a vďaka prehľadu o kampaniach mi pomohol získať hypotéku s úrokom 1% p.a. a mesačnou splátkou o 30 EUR nižšou oproti bežným ponukám a navyše ušetriť takmer 1.000 EUR zo zostatku hypotéky po skončení obdobia fixácie. Bol som veľmi spokojný s komunikáciou, odbornosťou a znalosťou celého procesu od podania žiadosti, cez komunikáciu s realitným maklérom až po čerpanie hypotéky. 

Ing. Ján Karel, PhD. - znalec v odbore nehnuteľností, Bratislava

Odkedy sme sa s Jarom stretli skrz finančného poradenstva, stali sa z nás nielen kolegovia ale aj priatelia a vzájomní klienti. Nejaké to desaťročie sa podporujeme a dopĺňame v profesionálnom aj osobnom živote. Na Jarovi si vážim jeho profesionalitu, ako v oblasti financií tak v jeho ľudkom prístupe. Vrele ho odporúčam známym, kamarátom ako aj neznámym najmä skrz nielen vlastných pozitívnych skúseností, ale aj z pozitívnych ohlasov ľudí využívajúcih jeho služby. Ako sa hovorí „dobré sa chváli samo“, čo je na Jara priam ušité. A moje odporúčanie? Za vyskúšanie nič nedáš, tak smelo do toho.

Mgr. Vladimír Stročka - manažér logistiky, Bratislava

Pracujem v automobilovej logistike. Preto je pre mňa prirodzene dôležitá logika a efektivita toho, čo robím. Po niekoľkých skúsenostiach s poradcami, ktorí za 1 EUR denne ponúkajú švajčiarsky dôchodok, som za služby bol ochotný aj zaplatiť. P. Ilek mi však vysvetlil, že na Slovensku to viac-menej nie je možné a vysvetlil aj dôvody. Počas niekoľkých stretnutí mi pomohol upratať v životných poistkách a vysvetlil aj možnosti investovania. Pragmatik, ktorý vzdelanie považuje za hlavné aktívum a prácu má za poslanie.