Ležia vaše úspory v banke? Takto si môžete zvýšiť výnos.

Ležia vaše úspory v banke? Takto si môžete zvýšiť výnos.
Úroky na bankových vkladoch sú veľmi nízke. Aj napriek tomu majú Slováci v bankách viac ako 38 mld. €. Máte aj vy svoje úspory v banke? Prečítajte si, kde môžete dosiahnuť vyšší výnos.

Aktuálne úroky v bankách sa motajú veľmi tesne nad 0% p.a. Dokonca aj pri termínovaných vkladoch len sa len veľmi neochotne odlepujú od nuly. Peniaze sú lacné a banka nemá dôvod dávať viac. Je to realita dnešných dní a z toho treba vychádzať.

Držať preto celú finančnú rezervu v banke a k tomu ešte dlhodobo, vás môže oberať o výnosy. Keď do toho ešte zarátate infláciu, tak je to čistá strata. Uvediem niekoľko investícii, kde môžete získať vyšší výnos ako v banke.

Krátkodobá investícia so 100% zľavou zo vstupného poplatku

Investícia na kratšie obdobie nikdy neprinesie obrovsky výnos. Ale aj tak ponúka vyšší výnos ako bankový vklad. V tomto článku zámerne spomeniem 2 fondy od spoločnosti PRVÁ PENZIJNÁ, ktoré sú vhodné na investovanie na kratšie obdobie.

Do obidvoch fondov môžete teraz investovať bez vstupného poplatku. Aktuálne prebieha akcia, kde je odpustený celý poplatok a trvá do 31.10.2019.

Stabilný fond o.p.f.

Je to špeciálny fond cenných papierov, ktorý investuje do firemných dlhopisov prevažne zo skupiny zo skupiny Poštovej banky a J&T. Má relatívne nízke výkyvy a ponúka výnos, ktorý prekonáva termínované vklady.


Zdroj: https://www.penzijna.sk/fondy/stabilny-fond-opf/

Náš prvý realitný fond o.p.f.

Tento fond investuje do realitných projektov prostredníctvom nákupu cenných papierov naviazaných na realitný trh. Vzhľadom k spôsobu oceňovania majetku vo fonde má veľmi malé výkyvy a dlhodobo ponúka výnos, ktorý prekonáva svojím výnosom úroky na bankových vkladoch.


Zdroj: https://www.penzijna.sk/fondy/nas-prvy-realitny-opf/


Stiahnite si zdarma E-BOOK: 
7 tipov ako ušetriť na finančných produktoch

Ako môže vyzerať investícia na dlhšie obdobie

Tu je ukážka z reálneho účtu jedného z mojich klientov. Peniaze boli zainvestované jednorazovo pred viac ako 3 rokmi.

Aj napriek tomu, že posledné 3 roky poznamenali viaceré poklesy, tak investičný účet je vo veľmi peknom pluse. Pomohlo tomu aj to, že časť investícii bola zrealizovaná počas jedného z poklesov v roku 2016. Ide o kumulatívny výnos od začiatku investície.


Zdroj: webová aplikácia European Investment Centre o.c.p., a.s.

Aký výnos prinášajú dlhodobé investície? Nie je tajomstvom, že dlhodobo najviac zarábajú akciové fondy. Ich výnos je v násobkoch vyšší ako pri krátkodobých investíciách. Výnos závisí od toho, do čoho presne investuje podielový fond.

Pri globálnych akciových fondoch, ktoré sú zamerané na vyspelé trhy dosahuje výnos pri rozumnom riziku 6 až 10% p.a. za posledných 10 rokov.

Pri niektorých sektorových fondoch alebo fondoch zameraných na určite regióny môže byť v niektorých obdobiach výnos ešte vyšší. Na obrázku vyššie môžete vidieť napr. technologický fond, ktorý za posledné 3 roky a pár mesiacov zarobil klientovi viac takmer 109%.

Chcete zhodnotiť svoje voľné peniaze?

Voľné peniaze, ktoré nepotrebujete v najbližšom čase, vyberte z banky a investujte ich. Bežný účet, sporiaci účet, termínovaný vklad alebo stavebné sporenie – ani jeden z týchto produktov momentálne nezarába ani toľko, aká je aktuálna inflácia. Nedržte peniaze v banke dlhodobo pri výnose, ktorý je blízko 0% p.a.

Peniaze môžete zhodnotiť omnoho lepšie. Platí to hlavne vtedy, ak ich budete investovať dlhodobo.


Chcete nastaviť investičné portfólio na mieru a netrúfate si na to sami? Pokojne mi napíšte a môžem vám s tým pomôcť.

Napíšte mi, čo pre Vás môžem spraviť a ako Vám môžem pomôcť.

Mgr. Jaroslav Ilek - expertnafinancie.sk

Mgr. Jaroslav Ilek

Som zakladateľom tohto webu, autorom ebooku "7 tipov ako ušetriť na finančných produktoch", autorom viac ako 200 článkov o financiách a regionálnym riaditeľom v spoločnosti Swiss Life Select Slovensko, ktorá je súčasťou švajčiarskej skupiny Swiss Life.

Na finančnom trhu sa pohybujem už od roku 2005. Mojou srdcovkou sú investície a momentálne ich spravujem 106 klientom. V rámci správy majetku riešim financie komplexne a preto im pomáham aj pri výbere a nastavení iných finančných produktov.

Vediem tím profesionálnych poradcov, ktorí majú kancelárie vo viacerých krajských mestách, ako sú BA, KE, ZA, TN. Som pre nich mentorom, koučom a občas aj bútľavou vŕbou. Ešte stále prijímam aj nových poradcov, ktorým odovzdávam to, čo som sa naučil v praxi počas 15 rokov.

Pomáham im zlepšovať systém práce tak, aby ich klienti vyhľadávali sami, mohli si vyberať, s kým budú spolupracovať a aby vďaka tomu zarábali 2 – 3 x viac ako je bežné v tomto odbore.

Keď chcete, aby som vám pomohol so správnym výberom finančných produktov, podľa vašich potrieb alebo sa chcete pridať do môjho tímu profesionálov, tak mi zavolajte alebo napíšte email na kontakty, ktoré vidíte nižšie.

jaroslav.ilek@swisslifeselect.sk    0911 857 221

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?