Havarijné poistenie - zoznam článkov

Využívate asistenčné služby k PZP?

Jeden môj dobrý známy si raz zabuchol dvere s kľúčmi od auta na sedadle. Samozrejme otvoriť už nešlo. V tej chvíli ho vôbec nenapadlo zavolať na asistenčnú službu. Za pol hodinu si stihol zistiť koľko stojí oprava všetkých skiel na svojom okne, aby vedel, ktoré je najlacnejšie a aby ho rozbil.

Postup pri uzatváraní havarijného poistenia

Plánujete si uzatvoriť havarijné poistenie na svoje auto? Prečítajte si, čo Vás všetko čaká a ako by ste mali postupovať, aby ste získali kvalitné poistenie za rozumnú cenu.

Čo znamená pojem totálna škoda vozidla?

Totálna škoda nie je to, čo si pod týmto pojmom obyčajne ľudia predstavia. Neznamená to úplné zničenie vozidla. Totálna škoda znamená hranicu, kedy je oprava vozidla podľa poisťovne neekonomická. Náklady na opravu auta sú vyššie ako zostatková cena vozidla.

Kedy sa havarijné poistenie oplatí?

Na túto otázku univerzálna odpoveď neexistuje. Ak to zjednoduším, tak sa havarijné poistenie oplatí vtedy, ak Vám v budúcnosti vznikne škoda na vozidle. Naopak, neoplatí sa, ak Vám škoda nevznikne.

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Konajte s chladnou hlavou. Najskôr zmapujte situáciu. Hneď po nehode sa presvedčte, či ste v poriadku nielen Vy, ale aj ostatní účastníci dopravnej nehody. V prípade potreby kontaktujte prvú pomoc, hasičov a políciu.

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?