Ing. Dušan Moskaľ - referencie

Ing. Daniel Ivančák - riaditeľ, podnikateľ, Košice

S Dušanom sa osobne poznáme už dlhšie a vnímam ho ako charakterovo rovného človeka.  Jeho poradenstvo v oblasti financií som prvý krát využil pri výbere hypotéky. Veľmi som ocenil jeho férovosť a profesionalitu a preto som postupne presunul na Dušana aj životné poistenie, poistenie domácnosti, investovanie do fondov, poistenie firemných áut atď. 

Veľmi si vážim jeho proaktivitu a systematickú prácu počas roka, keď mi automaticky navrhne aktuálne možnosti optimalizovania produktov, refinancovania hypotéky alebo zmenu poisťovne s cieľom ušetriť peniaze alebo získať viac za rovnaké peniaze.

MDDr. Štefánia Zupková, Bc. Martin Zupko - majiteľ zubnej ambulancie, zubný lekár, dentálny hygienik, Košice

S pánom Ing. Dušanom Moskaľom sme začali spolupracovať na základe pozitívnych recenzií manželovho kolegu, ktorý s ním už predtým dlhé roky spolupracoval. V tom čase sme riešili hypotekárny úver, ktorým sme si chceli pomôcť pri začiatku podnikania. Dušan nám poradil najvhodnejšiu banku a všetko za nás zariadil. Následne sme s ním riešili aj naše životné poistky, kde nám dôkladne porovnal ponuky rôznych spoločností a vysvetlil nám pre a proti. Od vtedy sme s ním riešili tiež leasing na auto, poistenie podnikateľov, nehnuteľnosti atď. atď. Na spolupráci s Dušanom najviac oceňujem to, že jedná veľmi promptne, reakcie sú rýchle, je maximálne ochotný a ústretový, profesionálny, zodpovedný, vždy nám všetko dôkladne vysvetlí, porovná, do ničoho nás “netlačí”, všetko čo sa dá, vybaví za nás. Ak zvažujete komu zveriť poradenstvo ohľadom svojich financií, Ing. Moskaľ je rozhodne ten správny človek.

Bc. Vitalii Levchak - podnikateľ, Košice

Košice Pána Moskaľa som našel cez internet, keď sme s manželkou potrebovali kupiť byt. Po rozhovore nám pripravil kvalitný prehľad o možnostiach aké máme a taktiež rozvíjal spoluprácu v rámci investovania a nastavenia investičného portfólia. Pri jednaní postupoval maximálne profesionálne s individuálnym prístupom. Na spolupráci s pánom Moskaľom najviac cením otvorenosť vo vzájomnej spolupráci a kvalitu ponúkaných riešení. Určite budem odporúčať jeho služby všetkým mojím priateľom a známym.

Ing. Tibor Pástor - projektant statik, Košice

Od ukončenia vysokej školy som zveril svoje nastavenie investičného portfólia s cieľom zabezpečenia svojej budúcnosti a kúpou nehnuteľnosti Dušanovi. S jeho prácou som po celú dobu maximálne spokojný. Pri vybavovaní hypotéky prebehlo všetko bez problémov, promptne a za minimálny čas. Dokonca sme odvtedy na základe jeho iniciatívy predĺžili fixáciu pri nižšom úroku. Pravidelne ma oboznamuje s novými finančnými produktami, spravuje mi všetky poistenia, sporenia a nastavenie dôchodku. Každoročne mi vyhotovuje audit poistení s cieľom znížiť moje finančné zaťaženie. Všetku administratívnu činnosť týkajúcu sa zmlúv,...vybaví za mňa, mnoho vecí digitálnou formou, čo ušetrí mnoho času.

Dušana môžem odporučiť každému, kto chce zveriť svoje investičné portfólio do správnych rúk. Pravidelne sa stará o svojich klientov a má veľký rozhľad a vedomosti v oblasti financií. Cením si na ňom najviac otvorenosť, spoľahlivosť, prehľad, promptnosť, profesionálny a priateľský prístup.

Ing. Ivana Jančiková, Alex Sallustio - manažér reštaurácie, šéfkuchár, Prešov

V súčasnosti som na materskej, predtým som pracovala ako manažér reštaurácie v Mníchove, manžel je šefkuchár a v súčasnosti žijeme v Taliansku.

Pána Moskaľa som kontaktovala kvôli analýze mojich doterajších investícii, sporení a poistení. Chcela som si uzatvoriť poistenie cez môjho známeho, ale to čo mi ponúkal, sa mi nepáčilo. Mala som pocit, že všetky pripoistenia nastavuje len tak, aby mal, čím vyššie provízie z mojej poistky. Preto som jeho návrh chcela skontrolovať a hľadala som na internete, kto by mi pomohol. Takto som sa dostala k pánu Moskaľovi. Veľmi ma zaujali jeho odborné články a rôzne recenzie, ku ktorým som sa dopátrala. 

Pán Moskaľ mi pomohol nastaviť komplexne financie, cez sporenia Amundi, ktoré boli dobré, len sme zmenili na lepšie stratégie, životné poistky som mala cez IŽP zle a draho nastavené, nedali sa zachrániť, preto sme spravili nové RŽP. Riešili sme komplikované poistenie  a sporenie môjho manžela, ktorý je Talian. Potom sporenia s krátkodobým, strednodobým a dlhodobým horizontom. 

Keďže doposiaľ som mala veľa finančných produktov cez rôznych ľudí, hlavne známych a kamarátov, vždy som na všetkých produktoch prerobila. Cením si, že pán Moskaľ ma extrémne profesionálny prístup, s akým som sa ešte nestretla. Spolupráca je nastavená na dlhoročné obdobie, neuzatvorí poistenia a nepovie čau dovidenia, ale sa stará o finančné produkty dlhodobo. Má dlhoročné skúsenosti a je to vidno, odporučí klientovi len to, čo je pre neho naozaj potrebné a vhodné. 

Ing. Patrik Beluš, Mgr. Eva Belušová - finančný kontroling, učiteľka, Košice

Na pána Moskaľa som natrafil náhodou cez internet, keď sme s manželkou potrebovali refinancovať hypotéku. Po úvodnom informačnom rozhovore nám pripravil kvalitný prehľad o možnostiach aké máme a veľmi zrozumiteľne a hlavne odborne vysvetlil všetky klady aj zápory. Ďalej sme chceli upraviť poistenie a pán Moskaľ to opäť veľmi profesionálne zanalyzoval a našiel oveľa lacnejšiu možnosť, ako navýšenie aktuálneho poistenia. Aj v tomto prípade nám dal na výber z viacerých možností v rôznych poisťovniach, každá vyskladaná presne podľa našich potrieb. Veľmi milo ma prekvapilo, že pri návrhu poistenia bral do úvahy aj zákonné sociálne poistenie. Popri tom nám zanalyzoval naše ostatné finančné produkty, ale tiež naše potreby a možnosti a navrhol niekoľko vylepšení v rodinných financiách. Pri každom jednaní postupoval maximálne profesionálne s individuálnym prístupom. Veľmi oceňujem aj to, že ako pri hypotéke tak aj pri poistení pripravil všetku potrebnú administratívu, dohodol stretnutia a bol vždy ochotný zodpovedať všetky otázky. 

Pána Moskaľa možem len odporučiť, je to skutočný finančný poradca, nie len predajca.

JUDr. Tibor Bacsó - advokát, Košice

Pracujem ako advokát. Potreboval som riešiť viacero oblastí a životných situácií.  Hlavne vyriešiť hypotekárny úver pri kúpe rodinného domu, ďalej sporenie na dôchodok a taktiež rozvíjať spoluprácu v rámci investovania a nastavenia investičného portfólia. Na spolupráci s pánom Moskaľom si najviac cením otvorenosť vo vzájomnej spolupráci, promptnosť a kvalitu ponúkaných riešení.

Beáta Dziaková a Peter Dziak - obchodný manažér/obchodný manažér, Košice

"S manželom sme sa zhodli v tom, že nechceme viac naše deti vychovávať medzi panelákmi a rozhodli sme sa postaviť si vlastný rodinný domček. Jedna sa o podkrovný domček na pozemku, ktorý už máme vo vlastníctve. Samozrejme, že s tým súvisí zabezpečenie financií ako na stavbu, tak aj vyhliadkovo do budúcnosti. Obom financie ako také nie sú cudzie, ale napriek tomu sme sa rozhodli osloviť opäť nášho finančného poradcu Ing. Dušana Moskaľa, keďže tento životný krok je dobre si dopredu poriadne rozmyslieť a rozkalkulovať. V minulosti sme už využili jeho služby a boli sme veľmi spokojní.

Výhodou jeho služieb je samozrejme rozhľadenosť v oblasti ponúkaných finančných produktov na trhu, čo bežný človek nesleduje denne a preto nevie posúdiť najvýhodnejšiu ponuku bez toho, aby tomu nevenoval množstvo času. A aj keď sme sa o to pokúsili, boli sme nemilo prekvapení, čo všetko napokon ovplyvňuje úrokovú sadzbu. Preto sme sa rozhodli využiť Dušanove služby, ktorý za nás všetko "vyšlapal" a my sme nemali inú povinnosť, ako prísť na zaver do banky a podpísať pripravenú zmluvu.

Ďalším bonusom bolo prehodnotenie a analýza viacerých zmlúv na poistenie a sporenie, ktoré sme uzavreli v minulosti. Výsledok bol dosť prekvapivý, nakoľko nám navrhol viacero riešení za vyššie výsledne bonusy a to za nižšie resp. rovnaké mesačné náklady, čím sa náš mesačný rozpočet odbremenil o niekoľko EUR.

Ak si odmyslime finančný prospech, ktorý sme získali využitím Dušanových služieb, nesmieme zabudnúť na ušetrený čas, ktorý sme mohli stráviť s našimi detičkami.

Veľmi pekne by sme chceli poďakovať aj za seriózne jednanie, ochotu a za vysvetlenie všetkých otázok (a nebolo ich malo...). Tento človek je už takmer súčasťou našej rodiny a veľmi si ho vážime."

Miroslav Smolko - riaditeľ a konateľ firmy, Košice

"Pracujem ako riaditeľ a konateľ v spoločnosti, zaoberajúcej sa obchodom s hutným materiálom, hlavne oceľovými plechmi. Naposledy som s Dušanom riešil zmenu úrokovej sadzby môjho úveru pri ukončení fixácie.Banka mi ponúkla značné zníženie úroku s trojročnou fixáciou, čo sa mi zdalo celkom prijateľné.

Na základe Dušanovej vlastnej iniciatívy ma pred termínom ukončenia pôvodnej fixácie oslovil, že by sa o tej výške úroku dalo určite ešte s bankou jednať. Výsledkom tohto jednania bolo zníženie sadzby na konečných 1,9%, čo predstavuje slušnú úsporu pri splátkach, bez nutnosti prenosu úveru.

Našu spoluprácu si veľmi cením aj práve kvôli takejto Dušanovej iniciatíve, s ktorou sa stará o svojich klientov. Samozrejme oceňujem profesionálny rozhľad a vedomosti z oblasti finančníctva a poisťovníctva, ktorými disponuje."

Ing. Martin Bartoš a Ing. Erika Bartošová - IT manažér/ IT manažér, Košice

Ja pracujem ako IT manažér kde mám na starosti rozvoj zamestnancov, spravovanie zákazníkov, a manželka pracuje tiež v rámci IT ako team leader. S Dušanom spolupracujeme dlhšiu dobu, naposledy sme riešili zmenu životných poistení, keďže sa nám dosť zmenila životná situácia, svadba a narodil sa nám synček. Chceli sme prehodnotiť poistenia, ktoré sme si zakladali ako slobodný a hlavne sa viac zamerať na krytie rizík v poistení pre celú rodinu.

Dušan nám predložil rôzne návrhy a alternatívy podľa našich požiadaviek, odporučil návrhy, povedal skúsenosti s poisťovňami a nastavil ponuky podľa požiadaviek. V prípade otázok ochotne odpovedal. Vytvoril nám teda ponuku podľa našich predstáv a požiadaviek.

Na spolupráci si na najviac ceníme, že vždy povie klady aj zápory pri danej problematike, do ničoho nenúti a rád počúva. Vie si na nás vždy nájsť čas a jeho správanie je na profesionálnej úrovni.