Ing. Igor Skýpala - referencie

Ing. Jakub Labaj - IT špecialista, Bratislava

S pánom Skýpalom sa nám veľmi dobre spolupracuje. Je to profesionál s prehľadom v investovaní aj vo financovaní aj finančnom poradenstve so širokou škálou kontaktov v slovenských finančných inštitúciach. Pána Skýpalu som bez váhania odporučil aj blízkej rodine a odporučím komukoľvek, kto potrebuje investovať, vybaviť hypotéku, pôžičku, poistenie za výhodných podmienok alebo vypracovať osobný finančný plán.

Bc. Petra Glassová - vedúca zamestnankyňa v zahraničnej spoločnosti, Bratislava

Pracujem ako vedúca zamestnankyňa v medzinárodnej spoločnosti. Na Slovensko som sa vrátila zo zahraničia, kde som dlhodobo žila a študovala a z finančnej stránky som tu nemala vytvorene žiadne zabezpečenie. Keďže som s touto situáciou nebola spokojná, obrátila som sa na pána Skýpalu so žiadostivou o návrh riešenia. V priebehu troch stretnutí sme podrobne prebrali moju aktuálnu situáciu. finančné rezervy aj moje individuálne možnosti sporenia, investovania a rizikového poistenia. Pan Skýpala mi vytvoril návrh na mieru, ktorý presne zodpovedal mojim požiadavkám a predstavám. Bola som veľmi spokojná s jeho celkovým prístupom a najmä s jeho trpezlivosťou, odbornosťou a flexibilitou.

Lucia Hrevúšová - marketingový špecialista, Bratislava

Pracujem ako marketingový špecialista a mám na starosti celý chod marketingu. Potrebovala som vybaviť hypotéku a podielové fondy. Na všetky moje otázky som dostala profesionálne vysvetlenie.
Na spolupráci s p. Skýpalom najviac oceňujem profesionálny prístup a nápomoc v prípade potreby.

Mgr. Zuzana Odkladalová - medicínsky reprezentant, Bratislava

Pracujem ako medicinsky reprezentant pre medzinárodnú farmaceutickú spoločnosť.  Za pánom Skýpalom som prišla s cieľom vyrieśiť situáciu ohľadom zabezpečenia si bývania. Bola som v komplikovanej situácii. V rámci eśte pretrvájúceho manželstva som chcela kúpiť byt, ktorý by bol iba v mojom vlastníctve. Pán Skýpala mi dal podrobné informácie ako postupovať v takejto situácii. Prešli sme si  ponuky, a hľadali sme najvýhodnejśie riešenia pre mňa. Počas celej doby bol ústretový, profesionálny a trpezlivo odpovedal na moje neustále otázky.

Po úspešnom vyrieśení mojej situácii s bývaním som sa na pána Skýpalu obrátila aj s otázkou poistenia mňa a mojich detí. Opäť prístup pána Skýpalu bol veľmi profesionálny, opakovane sme si preśli vśetky položky, a poistenie sme  prispôsobovali  mojej finančnej aj životnej situácii. 
Služby pana Skýpalu určite a s radosťou odporúčam aj naďalej svojim blízkym a známym, nakoľko jeho pristup je nielen vysoko profesionálny, ale zároveň aj ľudský. V blizkej budúcnosti  budem  riešiť s pánom Skýpalom aj otázku investovania svojich úspor.

Ivana Sijková - asistentka, Bratislava

Som asistentkou v medzinárodnej spoločnosti a p. Skýpalu som oslovila po prečítaní finančného blogu na internete. Na začiatku sme riešili poistku na auto a prehodnotenie životnej poistky. Vďaka jeho profesionálnemu prístupu a starostlivosti aj o "malého" klienta sa nám po mojom diagnostikovaní onkologického ochorenia podarilo získať finančné plnenie životnej poistky . Po úspešnej liečbe som sa rozhodla pre "vlastné bývanie" a za pomoci p. Skýpalu sa mi podarilo získať výhodnú hypotéku . Nie len , že mi táto profesionálna spolupráca šetrí peniaze , ale úprimne mi veľa krát uľahčila vybavovačky s tretími stranami . Viem , že sa môžem na p. Skýpalu  kedykoľvek spoľahnúť v otázkach mojích financií . Vrelo spoluprácu s ním a spoločnosťou Fincentrum odporúčam .

Marcel Cíbik - člen vrcholového manažmentu spoločnosti v strojárskom priemysle, Bratislava

"S Igorom som našiel riešenie na zabezpečenie rekonštrukcie mojej nehnuteľnosti. Vďaka pravidelným konzultáciám sme definovali mne vyhovujúci režim finančnej disciplíny, model zabezpečenia (mňa a neskôr mojej rodiny) a program zhodnocovania úspor. Verím v pretrvávajúcu spoluprácu, na ktorej si cením Igorov aktívny prístup. Jednoducho povedané, nie sme v kontakte len v prípadoch, kedy sa na neho obraciam s otázkou, či požiadavkou, ale vďaka Igorovi som v obraze osobného finančníctva."

Mgr. Lucia A., PhD. - psychologička, Bratislava

"Mám 40 rokov, som čerstvo po rozvode, bezdetná a potrebovala som riešiť bytovú otázku. Šla som ako dlhoročný klient svojej banky a ponúkli mi hypotéku s úrokovou sadzbou o 0,7% vyššou než mi vybavil p. Skýpala. Ušetril mi tak približne  7tis Eur. Na spolupráci s p. Skýpalom veľmi oceňujem, že som nepocítila, že pre neho nie som „rentabilný“ klient, že som sa necítila byť súčasťou finančnej mašinérie a že bol ochotný tráviť čas vysvetľovaním princípov. Jeho prirodzené a kompetentné vystupovanie do veľkej miery zlikvidovalo moje predsudky o finančných poradcoch o ktorých som si predstavovala, že ma chytia do spárov a budú mi nanucovať rôzne produkty (ani netuším aké). Pri každom mojom rozhodovaní mi pripravil viacero možných alternatív a vybrali sme pre mňa tú najvýhodnejšiu. Pracuje promptne a vecne, vysvetľuje mi kontext a pozadie alternatív a ja som mala priestor na otázky a čas na zvažovanie. Plánujem s ním spolupracovať na celkovom riešení svojej finančnej situácie aj naďalej."