Mgr. Pavol Hajduk - referencie

Ivan Ďuriš - manažér, Bratislava

Pôsobím na pozícii manažéra v nadnárodnej spoločnosti, kde som vystavený denno-dennému stresu a ročne najazdím cez 60tis kilometrov. S prirastajúcim vekom som sa začal opätovne zaoberať otázkou životného poistenia a sporenia pre deti. Píšem opätovne preto, lebo už sme ako rodina v minulosti poistenie a investičné sporenie mali, no počas finančnej krízy v r. 2008 sme si poistenie a sporenie zrušili a peniaze vybrali. Toto sa neskôr ukázalo ako veľká chyba. Po niekoľkých neúspešných konzultáciách s finančnými sprostredkovateľmi, ktoré prebiehali cez telefón a e-mail som natrafil na recenziu pána Ileka (Expert na Financie) a všetko nabralo iný – ten správny smer. Za krátko ma kontaktoval p. Hajduk a ponúkol svoje služby. Od začiatku sa mi jeho prístup k mojím požiadavkám javil iný – profesionálny, so záujmom o mňa ako osobu, o moje finančné problémy a nie len ako o ďalší potencionálny príjem. Bol som zvyknutý riešiť a odpovedať na otázky finančných poradcov výhradne cez telefón alebo elektronicky, p. Hajduk vyslovene trval na osobnom stretnutí v ich priestoroch, čo na mňa veľmi zapôsobilo. Na prvom stretnutí sme prebrali moju súčasnú finančnú situáciu a moju predstavu o poistení a šporení. Osobné stretnutie prebehlo v pohodlí jeho kancelárie, komunikácia bola vedená a prispôsobená mojim vedomostiam o produktoch na trhu (ktoré boli minimálne), s trpezlivosťou a ochotou odpovedal na všetky moje otázky. Zasvätil ma do tajomstiev investovania a výhod pravidelného investovania. Vysvetlil mi, akú chybu som urobil pri zrušení mojich poistiek a investičného šporenia v minulosti. Po stretnutí som dostal zápis zo stretnutia, čo bolo opätovne niečo nad rámec mojich očakávaní. Dohodli sme si časový harmonogram a termín ďalšieho stretnutia, kde sme následne prebrali už konkrétny návrh produktov. Každú z alternatív sme si spoločne podrobne prešli, zanalyzovali a vybrali tú najvhodnejšiu. Veľmi si cením ochotu p. Hajduka vyskúšať všetky dostupné alternatívy poistenia, nakoľko môj zdravotný stav už nie je 100% a bolo potrebné osloviť viacero poskytovateľov poistenia, aby sme našli najlepšie riešenie. Taktiež pri investovaní pre deti mi vypracoval niekoľko alternatív s ktorých sme uzavreli krátkodobé a dlhodobé stratégie. Po niekoľkých osobných stretnutiach som sa len uistil, že záujem o mňa, teraz už jeho klienta stále trvá a nepoľavuje.

Pán Hajduk si svojim profesionálnym prístupom, znalosťami na finančnom a poisťovníckom trhu získal moju plnú dôveru, preto plánujeme v krátkej dobe rozšíriť našu spoluprácu o hypotekárny úver na kúpu chalupy. Spoluprácu s p. Hajdukom každému úprimne odporúčam, určite Vás nesklame.

Ing. Slavomíra Ržoncová - obchodná zástupkyňa, Prešov

Rada prispejem svojou referenciou na tomto blogu. Bude to referencia osobná, no nie neobjektívna. Paľa Hajduka poznám veľa rokov ako bývalého kolegu, neskôr aj môjho kamaráta, brata mojej kamarátky, športovca, kamaráta mojich dospelých synov, no proste človeka, ktorý si vie nájsť svojou ľudskosťou, komunikáciou a empatiou cestu ku každému.

Keď sa rozhodol pracovať ako finančný poradca, asi som aj tušila, že to nebude ľahká cesta ale táto oblasť si práve takéhoto človeka zaslúži. Človeka, ktorý sa neženie za osobným úspechom, ale ktorého poháňa vpred fajn pocit, radosť, že pomohol, vydarená vec a práve to mu zabezpečí ďalších a ďalších spokojných klientov.

Keď mi neskôr oznámil, že sa usídli aj v Bratislave, trochu som posmutnela, že Prešov „stratí“ dobrého, mladého perspektívneho človeka a my dobrého kamaráta. Ale pssst, on o tom nevie.... Dni, mesiace bežali, ja som sa už dva roky zahrávala s myšlienkou kúpy pozemku, peniaze z účtu sa míňali, pozemok vhodný žiaden. Doba rýchla, práca, starosti, radosti, kolotoč povinností. A zrazu – našla som- pozemok mojich snov, trochu drahší, financie nevystačia, treba rýchlo konať, nájsť najlepší hypoúver.

Aj keď si trúfnem napísať, že nie som v oblasti nehnuteľností, financií, zmlúv a iných záležitostí úplný analfabet, ani chvíľu som neváhala. Kto iný ako Pavol mi pomôže najlepšie a ja sa môžem venovať tomu, čo ma živí bez dovolenky a prestojov v práci ? Aj keď bol v Bratislave a ja na opačnom konci republiky, zvládli sme to. Telefonáty, maily, poslal prehľad, ponuky, k zmluve došiel osobne.

Ale viete, čo ma na tom všetkom najviac potešilo? Že aj keď ma pozná už dlho, čo sa týka hypoúveru bol profesionál. Bral ma ako klientku, prešiel so mnou moje priority, zopakoval možnosti, poradil, dal tip, no výber po analýze nechal na mňa. Dal mi proste pocit, že som klientka, ktorej hľadá to najlepšie. Nezneužil fakt nášho dlhoročného kamarátstva a nepovedal tak a tak to bude najlepšie, v tejto banke berieme úver.

Nešetril čas, energiu. Pýtal sa, hľadal, vyberal, ponúkol. A len potvrdil to, prečo si ho vážim nielen ako kamaráta ale aj ako človeka. Bude rásť v tejto oblasti, pretože pozerá na potreby klienta. A dobre vie, že až uspokojením potrieb klientov budú uspokojené aj tie jeho. A verte mi, že to nie sú len tie finančné.

PaedDr. Renáta Orosová, PhD./Peter Oros - pedagóg/nábytkár, Prešov

Pracujem ako vysokoškolská učiteľka a manžel ako nábytkár vo vlastnej nábytkárskej firme. Už dlhšie sme uvažovali nad prehodnotením našich finančných produktov, ktoré dlhodobo využívame. Avšak naša pracovná vyťaženosť stále oddiaľovala túto úvahu od realizácie, až do chvíle, keď sa nám naskytla príležitosť kúpy pozemku, ktorý sme chceli financovať hypotekárnym úverom. Optimisticky naladení vplyvom rôznych reklám na okamžité získanie financií prostredníctvom hypotekárneho úveru sme oslovili svoju dlhoročnú banku, ktorá však nesplnila naše predstavy ani výškou poskytnutého úveru, ani mesačnou splátkou, ani úrokovým zaťažením. Obchádzať ostatné banky na trhu bolo pre nás takmer nemožné, preto sme na odporúčanie môjho brata oslovili pána Hajduka. Už prvý telefonický kontakt v nás zbudil jeho nezištný úmysel pomôcť, aj tak „malému“ finančnému klientovi. Profesionálny prístup pána Hajduka sa nám potvrdil aj pri prvom stretnutí. Keďže okrem iného vyučujem i pedagogickú komunikáciu, viem veľmi dobre odhadnúť človeka, ktorý používa naučené formulky a snaží sa klienta naviesť na svoju cestu  . U pána Hajduka bol opak pravdou, snažil sa naviesť nás na našu cestu, ktorú s nami spoločne podľa našich predstáv dokázal vyskladať. Od prvej chvíle s nami komunikoval jasne, zrozumiteľne a konštruktívne, či už mailom, telefonicky alebo osobne. K hypotekárnemu úveru sme sa dostali za krátky čas, a čo je dôležité, mesačnou splátkou, ktorú sme si vydelili vo vlastnom rozpočte, sme v porovnaní s ponukou našej dlhoročnej banky získali o 5000 € viac, takže sme pozemok nemuseli dofinancovať z vlastných zdrojov. Pán Hajduk získal našu plnú dôveru a v súčasnosti sme mu zverili všetky podklady našich finančných produktov k analýze a príprave variácií riešení. Už teraz však viem, že tak, ako sme sa toho pár rokov obávali, s profesionálnou pomocou pán Hajduka, to nebude pre nás nočnou morou, ale príjemnou skúsenosťou, ktorou náš rodinný rozpočet určite odľahčí, no predovšetkým ho optimálne nastaví, aby sme zbytočne neplatili za niečo, čo nevyužívame.

Spoluprácu s pánom Hajdukom vrelo odporúčam. Svoj pracovný čas je ochotný podriadiť nášmu a nemá problém okamžite odpovedať na správy, telefonáty, resp. sa spätne ozvať, ak je nezastihnuteľný. Jeho seriózne jednanie, ochota vysvetľovať a odpovedať na naše niekedy až triviálne otázky je nesmierne oceniteľná. V komunikácii s ním je vidieť, že klienta vníma ako človeka, ktorému chce pomôcť a nie toho, z koho by krátkodobo ťažil. Tento jeho postoj je dnes v spoločnosti veľmi vzácny a cenný. Služby pána Hajduka na vysokej profesionálnej úrovni budeme s radosťou ďalej využívať a odporúčať ich určite ďalším potencionálnym klientom.