V čom sú výhody úrazového a rizikového ŽP

V čom sú výhody úrazového a rizikového ŽP
Časy, keď ste si museli povinne v poistení šetriť, sa postupne stávajú minulosťou. Dnešné poisťovne ponúkajú samostatné úrazové a rizikové životné poistenia, kde si nemusíte šetriť so zbytočnými poplatkami.

Samostatné úrazové poistenie

V minulosti ponúkali poisťovne úrazové poistenie hlavne ako doplnok k základnému životnému poisteniu. Čoraz viac poisťovní však už umožňuje uzatvoriť si poistenie bez drahej šetriacej zložky ako samostatné úrazové poistenie.

Môžete si tam dojednať všetky dostupné pripoistenia okrem poistenia dožitia a poistenia pre prípad smrti. Najčastejšie pripoistenia v úrazovom poistení sú tieto:

  • Trvalé invalidita následkom úrazu
  • Smrť následkom úrazu
  • Kritické choroby
  • Zlomeniny a popáleniny
  • Hospitalizácia (nemocničné odškodné)
  • Chirurgický zákrok
  • Pracovná neschopnosť (denné odškodné)

Môžete sa stretnúť aj s ďalšími pripoisteniami, ale zväčša ide len o iné názvy tých istých pripoistení alebo rôzne kombinácie a alternatívy spomenutých pripoistení. Vždy si vyberajte len tie pripoistenia, ktoré naozaj potrebujete.

Poistné sumy si nastavujte na také sumy, ktoré sú prispôsobené Vašim výdajom, dlhom, životnej situácii a úspor. Viac o nastavení životného poistenia a o stanovení výšky poistných súm píšem v článku "Ako si efektívne nastaviť životné poistenie".

Rizikové životné poistenie patrí k najvýhodnejším

Rizikové životné poistenie (RŽP) poskytuje v prvom rade krytie pre prípad smrti bez povinnej sporiacej zložky. K základnému poisteniu je možné dojednať akékoľvek pripoistenia vrátane poistenia pre prípad úmrtia z akéhokoľvek dôvodu. RŽP však neposkytujú všetky poisťovne, ale už ich je pomerne dosť na to, aby bolo z čoho vyberať.

Každopádne RŽP považujem momentálne pre väčšinu ľudí za najlepšiu možnosť ako sa kvalitne poistiť. Môžete si v ňom poistiť čokoľvek, nemusíte si povinne draho šetriť, je veľmi flexibilné a celú rodinu poistíte na 1 zmluve. Okrem toho je obyčajne finančne výhodnejšie ako iné typy životných poistení.


Zaujíma Vás ako si môžete kvalitne nastaviť životné poistenie a platiť za neho čo najmenej? Ak chcete využiť konzultáciu, tak vyplňte formulár pod článkom alebo mi priamo zavolajte.

Napíšte mi, čo pre Vás môžem spraviť a ako Vám môžem pomôcť.

Mgr. Jaroslav Ilek - expertnafinancie.sk

Mgr. Jaroslav Ilek

Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby za ne platili čo najmenej a získali čo najväčší úžitok.

jaroslav.ilek@fincentrum.com    0911 857 221

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?