Tu môžete byť Vy

Táto stránka je určené pre ľudí, ktorí pracujú vo finančníctve alebo ich táto oblasť láka a zároveň hľadajú miesto pre sebarealizáciu. Pomohol som už viac ako 30 poradcom na ceste k profesionalizácii.

  • Špecializácia: hypotéky, investovanie, rizikové životné poistenie
  • Miesto pôsobenia: Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Ružomberok, Trenčín, Trnava, Žilina, Zvolen
  • Adresa kancelárie: Za kasárňou 1, 831 03 Bratislava
  • Reg. číslo v NBS: 186408
  • Mobil: 0911 857 221
  • Email: ilekjaroslav@gmail.com

Hľadám šikovných ľudí do tímu

Volám sa Jaroslav Ilek a som zakladateľom tohto webu, autorom ebooku "7 tipov ako ušetriť na finančných produktoch", autorom viac ako 200 článkov o financiách a regionálnym riaditeľom v spoločnosti Fincentrum, ktorá je súčasťou švajčiarskej spoločnosti Swiss Life.

Vediem tím finančných poradcov, pre ktorých som mentorom, koučom a občas aj bútľavou vŕbou.

Pomáham im zlepšovať systém práce a pracovať efektívne. Klienti ich vyhľadávajú sami a môžu si vyberať, s kým budú spolupracovať. Vďaka tomu si vedia si slušne zarobiť, mať čas na seba a rodinu a navyše sú prínosom pre trh a inšpiráciou pre iných poradcov.

Som hrdý na firmu, s ktorou spolupracujem, na ľudí ktorých vediem a ľudí, s ktorými spolupráca prerástla do obchodného partnerstva. Môžem povedať, že som tu šťastný a spokojný. Moja práca ma napĺňa a baví.

Najviac ma tešia spokojní klienti, ktorých majetok dlhodobo rastie a ľudia v mojom tíme, ktorí na sebe pracujú a posúvajú sa vpred, ako profesionálne, tak aj osobnostne.

Financiám sa venujem už od roku 2005.
Nie som teoretik, ale som človek z praxe!

Všetko, čo odovzdávam ľuďom v mojom tíme, som si už vyskúšal na vlastnej koži. Pomohol som viac ako 30 finančným sprostredkovateľom na ceste za profesionalizáciou. Ukázal som im, ako sa môžu stať profesionálmi.

Tak, ako mnoho poradcov, aj ja som začínal v najväčšej firme na slovenskom trhu. Strávil som tam 7 rokov. Oslovila ma myšlienka podnikania a oblasť finančného poradenstva.

Po nejakom čase som si však začal všímať, že sa názorovo vzďaľujem od toho, čo sa ľudia okolo mňa považovali za akceptovateľné.

Ja som bol zástancom profesionality (v tom čase väčšina ľudí okolo mňa pracovala popri inej práci), férového prístupu ku klientom v oblasti výberu finančných produktov (napr. ja som bol zástancom investovania cez nízko nákladové podielové fondy, ale v tom čase ľudia okolo mňa preferovali pre klientov, podľa mňa, nevýhodné investovanie cez investičné životné poistenie) a prísneho výberu ľudí do tímu (v tom čas bolo bežné zobrať takmer každého, robil sa skôr nábor ako výber).

Dlhodobé zastávanie iného názoru spôsobilo, že som sa, aj napriek skvelým ľuďom v tíme, necítil dobre. Občas som sa cítil ako čierna ovca, ktorá ide proti prúdu a začal som sa tam viac trápiť ako sa tešiť z práce.

Navyše som nevidel takmer žiadnu možnosť rastu v tejto situácii a ani východisko, ako sa z tejto situácie dostať. Keď si na to spomeniem, tak ani neviem, ako som tam tak dlho vydržal. Z nejakého dôvodu to asi presne tak malo byť.

Preto som sa po dlhom rozmýšľaní rozhodol pre zmenu a 30.4.2012 som dal symbolicky na moje 30. narodeniny výpoveď v predchádzajúcej firme a pridal som sa k spoločnosti Fincentrum. 

Bolo to jedno z najlepších 
rozhodnutí v mojom pracovnom živote.

Keď sa na to spätne pozriem, tak si uvedomujem, že to bolo jedno z najlepších rozhodnutí v mojom pracovnom živote. Všetko, čo sa mohlo zmeniť, sa pre mňa zmenilo k lepšiemu, ako v podnikaní, tak aj v osobnom živote.

Splatil som si svoje dlhy, ktoré som si vytvoril “podnikaním” v OVB. Vytvoril som si finančné rezervy, vyriešil som si vlastné bývanie pre rodinu a navyše mám aj nehnuteľnosti, ktoré prenajímam.

Momentálne mám tím 13 profesionálnych poradcov, ktorí majú kancelárie vo viacerých krajských mestách, ako sú Bratislava, Košice, Žilina a Trenčín.

Najviac ma však teší to, že sa mi darí vytvárať prostredie pre ľudí v mojom tíme na ich osobný a profesionálny rast.

Darí sa mi odovzdať im všetko to, čo som sa za tie roky naučil a mnohým z nich sa zmenil život naruby k lepšiemu.

O čo mi ide teraz?

Všetko ide ako švajčiarske hodinky. Klienti sa mi ozývajú sami v takých množstvách, že ich nemôžem sám obslúžiť všetkých. Časť z nich posúvam ľuďom v mojom tíme.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo chcem nájsť nových ambicióznych ľudí do tímu.

Druhým dôvodom je to, že jednoducho mám chuť pomôcť niekomu, kto sa chce stať profesionálom v tomto odbore.

Už sa mi to podarilo u viacerých ľudí v minulosti a je to skvelý pocit. Chcem si to zopakovať.

A preto...

Prosím, zbystrite vašu 
pozornosť, ak patríte do tejto skupiny ľudí:

  • Ste finančný sprostredkovateľ, poradca, alebo investičný poradca.
  • Pracujete v banke ako hypotekárny špecialista, riaditeľ alebo na inej obchodnej pozícii.
  • Pracujete v poisťovni ako poistný poradca alebo riaditeľ pobočky.
  • Alebo vás proste financie bavia a chcete sa im venovať naplno - profesionálne. Chcete pomáhať ľuďom získať kvalitné riešenia a najlepšie finančné produkty s najnižšími poplatkami. 

Musím vás však varovať...

Mám záujem iba o ľudí, ktorí už dnes sú profesionálmi alebo sa nimi chcú stať - to znamená, že to myslia vážne a chcú patriť ku špičke odboru.

U mňa nie je možné dlhodobo robiť inú prácu a popri tom financie.

Všetci moji ľudia sa touto prácou živia. Priemerný mesačný príjem tých ľudí, ktorých vediem ja osobne, dosahuje 3-násobok priemerného príjmu v SR. Priemerný príjem 5 najlepších ľudí u mňa takmer presahuje 5-násobok priemerného príjmu v SR. (Tento údaj je aktuálny k januáru 2020 a je to priemer za 12 mesiacov v roku 2019).

V žiadnom prípade neponúkam privyrobenie a preto hľadám len profesionálov. Aj preto som si dovolil napísať takéto citlivé informácie. Ponúkam priestor pre ľudí, ktorí sa chcú realizovať, môj mentoring, zázemie ako moje takisto aj silnej firmy.

Možno si teraz kladiete otázku:

Čo trápilo väčšinu ľudí 
predtým, ako sa pridali do môjho tímu?

Ak ste sa našli v zozname vyššie, tak vás možno momentálne brzdí v rozkvete niečo z tohto.

Máte zlé vzťahy v kolektíve

Na jednej strane pociťujete neustály tlak na výkon a na druhej strane vám chýba väčšia podpora od kolegov alebo vedenie od skúseného človeka.

Dostávate len filtrované informácie alebo zavádzajúce informácie o firme a produktoch. Kým so všetkým slepo súhlasíte, tak je všetko v najlepšom poriadku.

Ak niečo “náhodou” spochybníte alebo sa “veľa pýtate”, tak vám to dajú pocítiť.

Niekedy máte pocit, že ste sa dostali ako keby do sekty. Dôvodom je aj to, že...

Chcú po vás veci, s ktorými sa neviete stotožniť

Chcete poskytovať profesionálne služby pre klientov, ale máte obmedzené možnosti. Nedá sa to. Chýba vám väčšie portfólio produktov a kvalitné poradenské on-line nástroje.

Miesto poradenstva ste tlačení do predaja. Klient nie je na prvom mieste. Najdôležitejšia je produkcia.

Kvantita dominuje nad kvalitou. Efektivita je pre vašich nadriadených len cudzie slovo. Tlačia vás do toho, aby ste mali kopec stretnutí prakticky s každým, kto preajaví záujem o stretnutie.

Je to veľmi únavné a preto...

Možno nemáte dostatočný príjem

Kvôli vyššie spomínaným dôvodom dlhodobo stagnujete a neposúvate sa vpred. Prešľapujete na jednom mieste.

Nie ste spokojní s týmto stavom a vašim zárobkom.

Najhoršie na tom je, že vo firme, v ktorej momentálne ste sa neviete posunúť vpred, tak ako by ste si predstavovali. Aj keby ste sa akokoľvek snažili.

A preto sa v konečnom dôsledku...

Možno sa neviete stotožniť s firmou, s ktorou spolupracujete

Niekedy to dospeje do extrémneho štádia, že ľudia sa hanbia za svoju firmu a preto ani nikde nespomínajú jej meno. Toto som si zažil v predchádzajúcej firme a preto to spomínam. Veľkosť nie je všetko.

To je jasný signál, že je čas na zmenu!

Avšak, nemusíte vešať hlavu a vzdávať sa. Práve naopak.

Predstavte, aké by to bolo, keby ste sa zrazu dostali do kolektívu,

kde je úplne bežné, že:

Dostávate úprimnú podporu

Už od úplného začiatku. Nielen od kolegov, ale aj od nadriadených, zamestnancov centrály a vedenia spoločnosti.

Navzájom si vymieňate skúsenosti a pomáhate si. Zdieľate svoje know-how, v praxi nadobudnuté skúsenosti a spolu rastiete. Samozrejmosťou je otvorená komunikácia s kolegami, nadriadenými a aj s vedením spoločnosti a majiteľmi.

Ste obklopení dobrými ľuďmi, ktorí sa správajú ľudsky a hlavne si kvalitne a profesionálne robia svoju prácu.

Najdôležitejšie je, že je pre nich...

Klient na prvom mieste

Máte kvalitné produktové portfólio, vďaka ktorému môžete profesionálne obslúžiť akéhokoľvek klienta.

Vyberáte pre vašich klientov nízko nákladové produkty, ktoré im skutočne ušetria peniaze.

Nielenže im pomôžete získať hypotéku alebo poistenie, ale pomôžete im aj s ostatnými vecami, ktoré ho možno teraz nepália, ale prinesú mu zisk do budúcnosti.

Uvedomujete si, že vybaviť hypotéku alebo životné poistenie nie je podstata poradenstva, ale vašim cieľom je sprevádzať klienta pri budovaní a zhodnocovaní finančného majetku, aby skôr alebo neskôr mal majetok, ktorý mu bude prinášať príjem nezávislý na jeho práci.

K tomu vám pomáha aj to, že....

Máte dobré podmienky

Samozrejmosťou je motivačné a probiznisové prostredie. K tomu špičkové on-line prostredie s možnosťami uzatvárania zmlúv na diaľku. Ste viditeľný na webe, využívate funkčný CRM systém, elektronickú finančnú analýzu, nástroj na tvorbu investičného portfólia a mnoho ďalšieho.

Tento systém vám veľmi uľahčuje prácu s klientmi. Nedovolí vám zabudnúť na dôležité dátumy, ako sú narodeniny klientov alebo výročie fixácie. Nič dôležité vám neujde. Všetko s ľahkosťou zvládate..

Dostávate špičkové školenia od profesionálov v odbore z oblasti obchodných, manažérskych a komunikačných zručností a nielen motivačné omáčky, ktoré z vás po chvíli vyprchajú.

Keby mal váš deň aj 20 hodín, tak stále máte čo robiť. Nadriadení vás podporujú v tom, aby ste boli maximálne efektívny a dôkladne si klientov vyberali a pracovali menej.

Odporúčajú vám...

Návody a tipy ako získať bonitných klientov

Napríklad my, v mojom tíme sa venujeme hlavne bonitným klientom. To ale nie je všetko. Ľudia v mojom tíme sú sami bonitnými klientmi a robia presne to isté, čo odporúčajú klientom. Využívajú finančné produkty efektívne, investujú a budujú si aktíva.

Preferujeme menej ľudí, aby sme zvyšovali kvalitu. Platí to ako pri výbere klientov, tak isto aj pri výbere poradcov. Verím, že profesionalita nie je o kvantite, ale o kvalite a stabilnom a dlhodobom raste.

Mojim spolupracovníkom často hovorievam:

“Nerob veľa. Využívaj čas efektívne. Neber každého. 
Vyberaj si klientov a časť radšej odmietaj.”

Som skalopevne presvedčený, že náš tím je...

Miesto, kde sa môžete realizovať, stať sa profesionálom a 
radikálne sa odlíšiť od ostatných poradcov na trhu!

Ak nie ste spokojný tam, kde sa momentálne nachádzate a chcete sa stať profesionálom v oblasti financií alebo sa posunúť na ďalší level, tak ma kontaktujte.

Ak to myslíte skutočne vážne, tak mám pre vás pripravený návod ako začať, predšľapanú cestičku a zároveň systém, ktorý vám túto cestu zjednoduší.

Kontaktujte ma a dohodnite si so mnou nezáväzný hovor alebo stretnutie. Vyplňte formulár pod týmto textom a následne sa dohodneme na ďalšom postupe.

Teším sa na stretnutie s vami.

Jaroslav Ilek

Napíšte mi, čo pre Vás môžem spraviť a ako Vám môžem pomôcť.