Koho chráni PZP?

Koho chráni PZP?
Z povinného zmluvného poistenia sa hradia škody, ktoré spôsobíte ako vodič na majetku alebo zdraví iným účastníkom dopravnej nehody. Po vyriešení poistnej udalosti dostáva plnenie ten, komu ste škodu spôsobili.

Nečakajte, že poisťovňa zaplatí škodu na Vašom vozidle, pokiaľ ste boli vinníkom nehody Vy. Na takýto účel si musíte uzatvoriť havarijné poistenie. Jediné, čo dokážete využiť pre seba, sú asistenčné služby.

PZP musíte mať zo zákona

Povinnosť uzavrieť povinné zmluvné poistenie vyplýva zo zákona č. 381/2001. V prípade porušenia tejto povinnosti hrozia finančné sankcie.

Ak spôsobíte dopravnú nehodu nepoisteným vozidlom, tak škodu za Vás poškodenému uhradí Slovenská asociácia poisťovateľov. Následne si škodu bude vymáhať právnou cestou od Vás a zaplateniu sa nevyhnete.

Bielu a zelenú kartu noste vždy so sebou

Bielu kartu Vám poisťovňa vystaví ako potvrdenie o platnosti poistenia. Okrem Vašich údajov sa na nej nachádzajú aj údaje o vozidle a doba platnosti poistenia. Preukazujete sa ňou na území SR, ak Vás o to požiada cestná kontrola.

Zelená karta je taktiež potvrdením o platnosti poistenia. Na rozdiel od bielej karty ju využijete v zahraničí. Na zelenej karte je uvedené v akých krajinách je platná. Na druhej strane zelenej karty sa nachádzajú mená a adresy kancelárii poisťovne v zahraničí. Vždy sa však v prípade dopravnej nehody obracajte priamo na poisťovňu na Slovensku.

Takisto si so sebou do auta zoberte aj kartičku k asistenčným službám. Máte tam všetky potrebné kontakty, ktoré oceníte, ak sa niečo stane.


Zaujíma Vás ako si vybrať kvalitné havarijné poistenie alebo PZP a platiť za neho čo najmenej? Ak chcete využiť konzultáciu, tak vyplňte formulár pod článkom alebo mi priamo zavolajte.

Napíšte mi, čo pre Vás môžem spraviť a ako Vám môžem pomôcť.

Mgr. Jaroslav Ilek - expertnafinancie.sk

Mgr. Jaroslav Ilek

Som zakladateľom tohto webu, autorom ebooku "7 tipov ako ušetriť na finančných produktoch", autorom viac ako 200 článkov o financiách a regionálnym riaditeľom v spoločnosti Swiss Life Select Slovensko, ktorá je súčasťou švajčiarskej skupiny Swiss Life.

Na finančnom trhu sa pohybujem už od roku 2005. Mojou srdcovkou sú investície a momentálne ich spravujem 106 klientom. V rámci správy majetku riešim financie komplexne a preto im pomáham aj pri výbere a nastavení iných finančných produktov.

Vediem tím profesionálnych poradcov, ktorí majú kancelárie vo viacerých krajských mestách, ako sú BA, KE, ZA, TN. Som pre nich mentorom, koučom a občas aj bútľavou vŕbou. Ešte stále prijímam aj nových poradcov, ktorým odovzdávam to, čo som sa naučil v praxi počas 15 rokov.

Pomáham im zlepšovať systém práce tak, aby ich klienti vyhľadávali sami, mohli si vyberať, s kým budú spolupracovať a aby vďaka tomu zarábali 2 – 3 x viac ako je bežné v tomto odbore.

Keď chcete, aby som vám pomohol so správnym výberom finančných produktov, podľa vašich potrieb alebo sa chcete pridať do môjho tímu profesionálov, tak mi zavolajte alebo napíšte email na kontakty, ktoré vidíte nižšie.

jaroslav.ilek@swisslifeselect.sk    0911 857 221

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?