Podielové fondy - zoznam článkov

Kde investujú finanční poradcovia a čo odporúčajú svojim klientom?

Ako finančný sprostredkovateľ pracujem už viac ako 16 rokov. ETF a podielové fondy používam pri svojej práci takmer každý deň nielen u klientov, ale aj pri mojich vlastných investíciách. Môžu moje investície do podielových fondov ovplyvniť aj peniaze mojich klientov? V čom sa líšia a v čom sú rovnaké?

Prima banka ponúka sporenie s 5% úrokom. V čom je háčik?

Sporenie s 5% ročným úrokom od Prima banky priťahuje ľudí už dlhšie obdobie. Je to až podozrivo veľa a možno aj vás zaujíma to, čo sa za tým skrýva. Je to asi jediná banka, ktorá na sporení ponúka úrok 5% p.a. Toto sporenie má niekoľko háčikov. Komu sa oplatí a komu naopak nie?

Prvá Penzijná – ktoré fondy sa skutočne oplatia?

Prvá Penzijná občas ponúka 100% zľavu zo vstupných poplatkov do ich fondov. Sú konzervatívnejšie a využívajú ich ľudia, ktorí hľadajú stabilnejší výnos bez veľkých výkyvov. V článku nájdete informácie, kedy sa vám oplatí investovať do fondov Prvej Penzijnej a tiež ukážku, kde zarobíte viac, ak vás láka vyšší výnos.

Koľko zarobí vaša investícia, keď zainvestujete v čase poklesu?

Poklesy na trhu vždy prinášajú príležitosť lacno nakúpiť. Ak to chcete využiť, tak musíte v tom čase zainvestovať svoje peniaze. Lacný nákup automaticky zvyšuje výnos vašej investície. Koľko dokážu zarobiť peniaze, ktoré zainvestujete v čase poklesu? Myslím si, že vás tie čísla naozaj milo prekvapia.

Ako zareagovať na poklesy akciových fondov a ako ich využiť vo svoj prospech

Za posledný týždeň klesli niektoré akciové indexy približne o 10%. Je to najväčší pokles za posledný rok. Pri investovaní do akcií sú takéto poklesy prirodzené. Z dlhodobého hľadiska ponúkajú príležitosť nakúpiť lacnejšie a zvýšiť si celkový výnos. Ako by ste mali alebo nemali zareagovať na poklesy na trhu?

Ležia vaše úspory v banke? Takto si môžete zvýšiť výnos.

Úroky na bankových vkladoch sú veľmi nízke. Aj napriek tomu majú Slováci v bankách viac ako 38 mld. €. Máte aj vy svoje úspory v banke? Prečítajte si, kde môžete dosiahnuť vyšší výnos.

Ako zabránite inflácii, aby požierala vaše peniaze?

Inflácia pracuje proti vašim peniazom. Pracuje veľmi nenápadne, pomaly, potichu, ale isto. Jej výsledkom je zníženie hodnoty peňazí. Ak chcete prekonať infláciu, tak musíte zarobiť viac, ako je výška inflácie. Do čoho investovať, aby ste prekonali infláciu?

Bankové vklady, stavebné sporenie, podielové fondy? Kde je potenciál vyššieho výnosu?

Aktuálne úroky na bankových vkladoch atakujú historické minimá. Držia sa veľmi blízko nuly. Aj napriek tomu majú ľudia v bankách viac ako 38 mld. EUR. Prečo? Buď nevedia, kde môžu zarobiť viac alebo majú strach z iných ako bankových produktov. Čo sa oplatí viac na zhodnotenie úspor?

Ako zarábať peniaze

Máte pocit, že sa u Vás peniaze dlho neohrejú? Zaujíma Vás, ako získať nejaké peniaze navyše? Chcete získať informácie, aby peniaze začali pracovať pre Vás? Potom Vás tento článok rozhodne zaujme.

Oplatí sa ešte stavebné sporenie? Kde môžete získať vyšší výnos?

Stavebné sporenie sa významne zmenilo. Úroky klesli na minimum. Suma na získanie plnej štátnej prémie v roku 2019 je extrémne vysoká. Navyše na štátnu prémiu v stavebnom sporení už nemá nárok automaticky každý sporiteľ. Čím sa dá nahradiť stavebné sporenie?

Chcete platiť menej za svoje finančné produkty?